Visszatért a Földre a Nemzetközi Űrállomás váltószemélyzete
Visszatért a Földre szombat reggel a Nemzetközi Űrállomásról az a három űrhajós, akinek lejárt öt hónapos szolgálata.
Visszatért a Földre szombat reggel a Nemzetközi Űrállomásról az a három űrhajós, akinek lejárt öt hónapos szolgálata.
Bravúros kép a Vénuszról, melyet Szaturnusz gyűrűin keresztül fotózott le a NASA Cassini űrszondája. A két bolgyó közti távolság olyan hatalmas, hogy a Vénusz csak apró fehér pontnak látszódik.
Oroszország azzal vádolta meg Kazahsztánt, hogy akadályozza a bajkonuri űrrepülőtérről történő rakétaindításokat, és azzal fenyegetőzött, hogy felfüggeszti a közép-ázsiai volt szovjet köztársasággal az űrkutatási együttműködést – írta csütörtökön az Izvesztyija című orosz napilap.
A Curiosity sikerén felbuzdulva a NASA bejelentette, hogy egy többéves program keretében kívánja biztosítani az Egyesült Államok dominanciáját a Mars felfedezésében.
Fényes szupernóvát, a Napnál nagyobb tömegű csillag ellobbanását kapta lencsevégre az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) és az Európai Űrügynökség (ESA) Hubble-űrteleszkópja.
A tervezettnél jóval hosszabb ideig, több mint nyolc órán át tartózkodott a nyílt űrben a Nemzetközi Űrállomás (ISS) két asztronautája, de űrsétájukat mégsem koronázta siker.
Neil Armstrong készítette az első képeket a Hold felszínéről, így nem csak az első ember volt, aki a Holdra lépett, de az első fotós is. Az Apollo-11 három űrhajósa közül Armstrong volt megbízva a fényképezéssel, így ő maga ritkán szerepel a történelmi fotókon, cserébe a világ az ő képein keresztül őrzi a holdra szállás emlékét. Fent: Neil Armstrong árnyéka a Hold felszínén.
Nem sikerült Föld körüli pályára állítani két műholdat az orosz Proton-M típusú hordozórakétával – közölte kedd hajnalban az orosz űrkutatási hivatal, a Roszkoszmosz.
Leszállt a Marsra a Curiosity szonda, ünnepelhet az emberiség. Nincs az űrhajózásnál fontosabb küldetésünk; ezt a rakétatudomány atyja, Ciolkovszkij sokkal szebben fogalmazta meg: a Föld az emberiség bölcsője, de nem élhetünk örökké a bölcsőben.