Már csak Putyinon múlik, hogy életbe lépjen a korábbinál is szigorúbb orosz homofóbtörvény
Az orosz parlament felsőháza is megszavazta az „LMBTQ-propaganda” terjesztését tiltó törvényt.
Az orosz parlament felsőháza is megszavazta az „LMBTQ-propaganda” terjesztését tiltó törvényt.
Végső szakaszába ért a kormány által gyermekvédelminek nevezett törvény ügyében indult uniós kötelezettségszegési eljárás.
Eljárás indult egy orosz könyvkiadó ellen, mert egyik regényében két azonos nemű fiatal szeret egymásba. Bár a romantikus történet egyáltalán nem erotikus, a hatóságok úgy gondolják, a könyv sérti a törvényeket. Az eset óhatatlanul felidézi, ami Magyarországon a Meseország mindenkié című könyvvel történt. Az erősödő cenzúra miatt eltűnhetnek a külföldi könyvek az orosz boltokból.
Igazságtalannak nevezte Ferenc pápa a homoszexuálisokat megbélyegző törvényeket, a hasonló intézkedéseket támogató katolikus püspököket pedig arra szólította fel, hogy fogadják be az LMBTQ embereket az egyházba.
Egy, a Medián által készített közvélemény-kutatás szerint nem csökkent érdemben a társadalmi elfogadás az LMBTQI emberek felé, sőt a többség úgy gondolkodik, hogy az azonos nemű párok is lehetnek jó szülők, és a többség elutasítja azt is, hogy a melegek és leszbikusok megrontanák a gyerekeket.
Az Európai Bizottság indított pert a melegeket a pedofilokkal összemosó magyar törvény miatt, több ország is beavatkozhat az uniós testület pártján.
Több órán át egyeztetett a miniszterelnök és a belügyminiszter a gyerekek genderideologiával szembeni védelméről pénteken.
Az Európai Bizottság perelte be a kormányt a melegeket a pedofilokkal összemosó, „gyermekvédelminek” nevezett törvény miatt.
Korábban öt tagállam jelezte, hogy csatlakozik az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárásához.
A német külügyminiszter szeretné, hogy az országa csatlakozzon a magyar homofóbtörvény ellen indított perhez, a kancellár azonban fél, hogy Orbán Viktor emiatt próbálná magyarellenes támadás áldozatának bemutatni magát.
A NER kedvenc publicistája szerint aljas gazemberek a svédek.
A román alsóház megálljt parancsot a kormánynak a közpénzlopás büntetésének enyhítéséhez, afganisztáni politikájáért bírálják Biden amerikai elnököt, korai még aggódni Marine Le Pen elnökségétől. Válogatás világlapok cikkeiből.
Tizenöt uniós tagállam és az Európai Parlament jelezte, hogy az Európai Bizottság oldalán beszáll abba a perbe, amely a gyermekvédelmi törvény módosításai miatt indult az Európai Bíróság előtt.
A magyar kormány már enyhítette a vendégmunkások alkalmazásának feltételeit, ez azonban éles ellentétben áll Orbánék idegenellenes retorikával, így fogalmaz a debreceni akkumulátorgyár építéséről beszámoló riportjában a Deutsche Welle. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Xavier Bettel az Európai Parlament meghívott vendégeként értékelte az EU helyzetét. A vállaltan meleg politikus beszéde során kitért a magyar gyermekvédelmi törvény, a homoszexualitás „népszerűsítésével” kapcsolatos módosításaira, amelyre Deutsch Tamás válaszolva azt kérte Betteltől, hogy ne bélyegezze meg a tőle eltérő embereket.
Az európai gyermekkereskedelem és -prostitúció áldozatainak fele magyar, és nálunk az egyik legmagasabb a gyermekanyák aránya is. Eközben homofób és rasszista gondolatok uralják a kormány gyermekvédelmi koncepcióját – gyakorlati intézkedéseknek se híre, se hamva.
Szégyenévforduló ma, szégyenszületés holnap: ennyi telik ettől a rendszertől. És ez különböztet meg minket tőle. Vélemény.
Szimpla megfélemlítés vagy tényleges elnyomás volt a cél? Sikerült-e az embereket megfertőzni a homofób propagandával? Mikorra kaszálhatja el az EU a gyermekvédelemnek álcázott kirekesztést? Milyen személyes fájdalmakat okoz nap mint nap, ha valaki nem élhet az általa megélt nemének megfelelően? Hogyan beszéljünk homofób ismerőseinkkel? Ezekre a kérdésekre válaszolt közéleti podcastunkban Dudits Luca, a Háttér Társaság ügyvivője a homofóbtörvény elfogadásának második évfordulóján.
A nyíltan meleg amerikai nagykövet megtartotta első, LMBTQ-témában tartott beszédét Magyarországon és keményen odaszólt a kormánynak és propagandagépezetének is.
A miniszterelnök szerint a menekültek elosztását célzó migrációs reform ösztönző hatással lesz a bevándorlásra, ugyanakkor Orbán kijelentette, hogy Magyarország fizetni sem hajlandó azért, mert elutasítja a migránsok befogadását, hiszen épp eleget költ a kormány a határkerítés fenntartására.