szerző:
EUrologus
Tetszett a cikk?

Tizenöt uniós tagállam és az Európai Parlament jelezte, hogy az Európai Bizottság oldalán beszáll abba a perbe, amely a gyermekvédelmi törvény módosításai miatt indult az Európai Bíróság előtt.

Így mossa össze a kormány a pedofíliát a homoszexualitással
Dagad a botrány az LMBTQ-embereket támadó módosító törvény miatt: a pedofília-ellenes jogszabály összemossa a nemi identitást a pedofíliával. Korlátozza a nemváltoztatás vagy homoszexualitás megjelenítését és népszerűsítését, továbbá tilos ilyen reklámokat elérhetővé tenni a 18 év alattiaknak.
Friss cikkek a témában

Ausztria, Belgium, Dánia, Finnország, Franciaország, Görögország, Hollandia, Írország, Luxemburg, Málta, Németország, Portugália, Spanyolország, Svédország, Szlovénia és az Európai Parlament csatlakozott a határidő lezárulta előtt a perhez. A németek, a franciák, a görögök és a szlovénok az rendelkezésre álló utolsó napon jelezték a szándékukat – Párizs és Berlin döntésének komoly politikai üzenete van, mint ahogy annak is, hogy a tagállamok nagy része egyértelműen osztotta az Európai Bizottság jogi értékelését, amely végülis a bírósági eljáráshoz vezetett.

Magyarország hasonló helyzetben volt egy évvel ezelőtt, amikor a lengyel kormány társaságában a jogállamisági mechanizmus megsemmisítése iránt indított keresetet, akkor tíz tagállam jelentkezett beavatkozóként a lengyel kormány oldalán.

A Bizottság soha nem vitatta a gyermekek védelméhez fűződő jogot. A magyar törvény azonban egyértelmű különbséget tesz az emberek között azok szexuális irányultsága alapján, ez pedig ellentétes az Európai Unió alapvető értékeivel és számos uniós szabályt sért

- áll az Európai Bizottság indokolásában. Fel is sorolják, hogy mely uniós jogszabállyal ellentétes a magyar törvény. Ezek a következők:

  • az audiovizuális médiaszolgáltatásokról szóló irányelv,

  • az elektronikus kereskedelemről szóló irányelvet,

  • a szolgáltatásnyújtás szabadságára vonatkozó elvet,

  • az adatvédelemhez való jogot,

  • az emberi méltóság sérthetetlenségéhez, a véleménynyilvánítás és a tájékozódás szabadságához, a magán- és a családi élethez, valamint a megkülönböztetésmentességhez fűződő. E jogsértések súlyossága miatt a vitatott rendelkezések sértik az Alapszerződések 2. cikkében rögzített közös értékeket is.

Ezen a héten Szijjártó Péter külügyminiszter Brüsszelben, a NATO-ban egy kérdés kapcsán a következőket mondta arra, hogy egyre többen támogatják a perben az Európai Bizottságot: “Számunkra a gyermekvédelem ügye nem ismer kompromisszumot, mi a gyermekeinket meg fogjuk védeni, ráadásul ez nem egy egyszerű kormányzati döntés, nem is parlamenti döntés, hanem ez a népakarat, hiszen népszavazáson fejeződött ki és demokráciában ennél magasabb szintű döntést nem ismerünk. Ezért természetesen a gyermekvédelem mellett, a magyar gyermekek megvédése mellett fogunk állni, függetlenül attól, hogy hány ország hoz éppen döntést arról, hogy beszáll az ellenünk zajló perbe.”

A beavatkozóknak lehetőségük van az eljárás során jogi álláspontjukat kifejteni, vagy kérdéseket feltenni a magyar kormány képviselőjének. Az eljárás ebben az évben elkeződhet, az ítéletre azonban legalább egy évet kell még várni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!