Biztonsági emberek vették át az irányítást több napra az egyik dunaújvárosi erőműben
Egy jogvita vezethetett oda, hogy májusban biztonsági emberek jelentek meg az egyik dunaújvárosi erőműnél, és több napon keresztül akadályozták a működést.
Mozgalmas sörszezonnak nézünk elébe, még jóformán el sem kezdődött, máris komoly mozgás van, csak győzzék a sörisszák bejegyezni a naptárba.
Az éttermi sörök áfacsökkentése, a jövedéki kedvezmény határának emelése, a Csíki sör és a Heineken névvitája, magyar craft sikerek Dublinban – hogy csak a legfontosabbakat említsük, amik a sört már a szezonja előtt címlapsztorivá tették idén.
De van egy olyan sejtésünk, hogy az átlag sörszerető népeket leginkább az érdekli, mikor, hol lehet végre emelgetni a korsókat nagy egyetértésben és mind szélesebb választékban. Az időjárás-előjelzések korai tavaszt ígértek, hogy aztán az igazán szeszélyes április és a május eleje áthúzza a számításokat. Pedig hiába is tagadnánk, az időjárás az egyik leghatékonyabb marketingese a sörnek… Itthon a sör igazi nyári szomjoltónak számít, a rekkenő hőség megdobja, míg a kevésbé meleg visszaveti a fogyasztást.
A Magyar Sörgyártók Szövetsége a hazai sörkultúrát építő Sör mi több idei első szabadtéri rendezvényével mindenesetre hivatalosan is megnyitotta a minap a 2017-es sörszezont. A szimbolikus első korsó sört dr. Schillinger Attila, a szervezet igazgatója csapolta a jelenlevők számára. Az elsők között közismert személyiségek, kedvelt celebek – Kiss Ramóna, Mádai Vivi, Lukács Mikike, Fördős Zé és Rákóczi Feri – köszöntötték frissen csapolt itallal az új szezont. A Sör mi több rendezvényein elmaradhatatlan a sör-étel párosítások mellett, a szervezők játékos sörös kvízzel is gondoskodtak a jó hangulatról.
A májusi időjárás azonban eddig tényleg nem volt kegyes és az előrejelzések is sok csapadékot jósolnak, megnehezítve ezzel a szabadtéri rendezvények szervezőinek dolgát. Szerencsére az első nagyobb sörös esemény, a 8. Belga Sörfesztivál a Bálnában nagyrészt fedett helyszínen zajlik: május 19. és 21. között nem az eső fenyeget elsősorban elázással, hanem 45 sörfőzde 65-féle csapolt és több mint 180-féle üveges söre. A választék hatalmas, az előválasztást weboldal segíti, ahol sörfőzdék, pultok és sörtípusok szerinti bontásban lehet virtuálisan kalandozni a sörtípusok és a sörök leírása között.
Ugyanekkor rendezik a II. Kraft Sörfesztivált is a kőbányai Főzdeparkban, ahol a tavalyi résztvevők mellett újak – így a katalán Cerveses La Pirata is – bemutatkoznak.
A következő héten a III. Corvin Szezonnyitó Sörfesztiválon sörözhetünk. A négy napon át tartó rendezvényen a magyar kézműves sörök mellett kiemelt szerepet kapnak az import – angol, cseh, dán, német, osztrák és spanyol – kisüzemi sörök is.
Szóval már a május is a sörről szól. A júniusi események viszont külön fejezetet érdemelnek majd. Idén Főzdefeszt csak ősszel lesz, helyette az óbudai főtéren május 9. és 11. között a II. Kisüzem Sörfesztiválon kortyolgathatjuk a hazai kisüzemek söreit. Ugyancsak június 9-én indul, de kilenc napig, 18-ig tart a 10. Budapesti Cseh Sörfesztivál a Westend tetőteraszán, természetesen rengeteg cseh sörrel. A Szabadság téren a Belvárosi Sörfesztivál – az egykori Budavári Sörfesztivál rendezőinek szervezésében – várja a látogatókat június 15. és 18 között. Természetesen nemcsak Budapesten, hanem rövidesen országszerte számos kisebb-nagyobb sörfesztivál lesz.
Egy jogvita vezethetett oda, hogy májusban biztonsági emberek jelentek meg az egyik dunaújvárosi erőműnél, és több napon keresztül akadályozták a működést.
Az M100-nak 2021-ben egyszer már nekifutottak.
Megvédte a kormány egyedi döntéseit a külügyminiszter.