Ruandai közmunkára ítélték káromkodásért a négyszeres Forma–1-es világbajnokot

Max Verstappen díjátadóra érkezik az afrikai országba pénteken, és ott is marad.

  • HVG HVG
Ruandai közmunkára ítélték káromkodásért a négyszeres Forma–1-es világbajnokot

Szeptemberben adtunk hírt arról, hogy a Forma–1 versenybírósága közmunkára ítélte Max Verstappent, a Red Bull pilótáját, mert káromkodott egy sajtótájékoztatón. Most az is kiderült, hogy a büntetést Ruandában fogja letölteni.

A négyszeres Forma–1-es világbajnok az MTI tudósítása szerint pénteken a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) díjátadó ceremóniájára utazik az afrikai országba. A ruandai fővárosban, Kigaliban „a ruandai autóklub által szervezett utánpótlás-nevelési programban részt vevő juniorkorú versenyzőkkel dolgozik majd együtt” – közölték.

A napokban – alig pár nappal azután, hogy negyedszer is világbajnok lett – kiderült, hogy a versenyző barátnője, Kelly Piquet az első közös gyereküket várja.

Max Verstappen apa lesz

A négy világbajnoki cím mellé maradt még egy jó hír erre az évre. Ez lesz az első közös gyerekük a barátnőjével, Kelly Piquet-vel.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.