„Nagyon boldogok voltak” – évekig élt egy indiai barlangban egy orosz nő a kislányaival

Nina Kutinát négy- és hatéves gyerekeivel együtt egy járőrözés során találták meg. A nő szerint a lányai „nagyon boldogok voltak”, és jól érezték magukat a természetben.

  • HVG HVG
„Nagyon boldogok voltak” – évekig élt egy indiai barlangban egy orosz nő a kislányaival

Két kislányával együtt, egy dél-indiai barlangban találtak rá egy orosz nőre, miután már több éve ott éltek, írja a CNN.

A negyvenéves Nina Kutina négy- és hatéves gyerekeivel rendezkedett be a dzsungelben, a Rama Tirtha-hegyen, Karnataka állam partvidékén, egy földcsuszamlás-veszélyes térségben. Július 9-én a helyi járőrök találtak rájuk. A rendőrség közleményéből az is kiderült, hogy a nő vízuma nyolc éve lejárt.

Kutina az ANI indiai hírügynökségnek adott interjújában beszélt arról, hogy miért választotta a világtól elzárt életet, amelyet jórészt vízesésekben úszással, festéssel és fazekaskodással töltött. „Nem haldokoltunk. Nem azért hoztam ide a lányaimat, hogy a dzsungelben haljanak meg”, fogalmazott a nő. „Nem érezték magukat rosszul. Nagyon boldogok voltak.”

ANI on X (formerly Twitter): “#WATCH | Bengaluru | Russian national Nina Kutina, who was found living with her two daughters in a remote cave near Gokarna in Karnataka, says, “We have a lot of experience staying in nature and we were not dying. I did not bring my children to die in the jungle…We used to… pic.twitter.com/iY0Bi8I6xb / X”

WATCH | Bengaluru | Russian national Nina Kutina, who was found living with her two daughters in a remote cave near Gokarna in Karnataka, says, “We have a lot of experience staying in nature and we were not dying. I did not bring my children to die in the jungle…We used to…

Kutina azt is elmondta, hogy a családjával négy különböző országot megjárt, mielőtt 2017-ben Indiába mentek. A rendőrség adatai alapján a nő üzleti vízummal érkezett Goába, majd 2018 szeptemberében Nepálba utazott, és visszatért Indiába. Azt ugyanakkor Kutina nem fedte fel, hogy a gyerekek ott vagy Oroszországban születtek-e, de azt állította a hatóságoknak, hogy volt egy fia is, aki Goában meghalt.

A helyi rendőrfelügyelő azt mondta: habár a nő nem akar elmenni, mert “szereti a természetet”, követniük kell az eljárás szabályait. Hozzátette: önmagában az a tény, hogy valaki 2017 óta Indiában élhetett a hatóságok tudta nélkül, komoly biztonsági aggályokat vet fel, azt pedig, hogy Kutina egy barlangban élt, nagyon veszélyesnek nevezte – pláne két gyerekkel.

A hatóságok most azon ügyködnek, hogy hazavitessék Oroszországba a nőt a lányaival együtt. Addig is egy közeli fogdába szállították őket, ami kifejezetten az Indiában illegálisan tartózkodó külföldieknek van fenntartva.

Nyitókép forrása: Youtube / DNAIndiaNews