Michelin-csillagos séf kantinjával, ikonikus balatoni fogásokkal és gourmet burgerekkel bővül a Time Out Market Budapest kínálata

Várhatóan még az idén megnyit a Blaha Lujza téren a gasztro- és kulturális piac.

  • HVG HVG
Michelin-csillagos séf kantinjával, ikonikus balatoni fogásokkal és gourmet burgerekkel bővül a Time Out Market Budapest kínálata

Hamarosan megnyílhat a felújított Corvin Palace-ban a Time Out Market Budapest, ahol tizenegy vendéglátóhely várja majd a vendégeket. Kedden a szervezet közleményben mutatott be négy újabb helyet, amely csatlakozott a kínálathoz.

Ezek között van a két Michelin-csillaggal rendelkező Pesti István CANTEEN nevű étterme. A közlemény szerint a tatai Platán Gourmet étterem séfje nem fine dining élményt, hanem a hagyományos magyar konyha ízeit kínálja majd a VIII. kerületi Blaha Lujza téren. Pesti elmondása alapján olyan fogások szerepelnek majd az étlapon, mint a gulyásleves, a bécsi szelet vagy a csirkepaprikás.

Érkezik majd a Casa Christa is, amely a Balaton-felvidékre jellemző fogásokkal készül, „legyen szó friss halakról, tájjellegű specialitásokról vagy helyi termelők alapanyagaiból készült, újragondolt klasszikusokról” – írják.

A bejelentésben szerepel még a Bigfish, amely tengeri fogásokkal várja majd a vendégeket, illetve a Tuning Burger, amely kézműves hamburgereket kínál Angus, Omaha és wagyu marhákból.

Biztos már az is, hogy a Magyar Bormarketing Ügynökség széles borkínálattal készül, ennek borbárjában a vendégek Magyarország mind a 22 borvidékének tételeit felfedezhetik, a választásban sommelier-k is segítik a őket.

Tavaly óta már tudjuk, hogy az encsi Anyukám Mondta, a nemzetközi konyhájáról ismert Pingrumba, a tajvani bisztrókultúra ihlette 101 Bistro és a magyar specialitásokat kínáló Szaletly már biztosan képviselteti magát, az italkínálatot pedig a Dreher Tanksör gazdagítja.

Ismert éttermek és tanksör – bejelentették a budapesti Time Out Market első vendéglátóhelyeit

A gasztro- és kulturális piac ősszel nyit a Corvin Palace nevű egykori Corvin Áruházban.

A Time Out Market területén közel 2500 négyzetméteren a konyhák mellett három bár, öt rendezvényhelyszín és nagyjából 540 ülőhely várja majd a látogatókat.

A Time Out nemzetközi kezdeményezés 1968-ban indult Londonban azzal a céllal, hogy „segítsen felfedezni és összefogni az újonnan kibontakozó városi kultúrákat”. Mára több száz városban foglalkoznak szakértők, tartalomgyártók azzal, hogy bemutassák a városi élet előnyeit.

Az első, budapestihez is hasonló, több éttermet, bárt tömörítő gasztro- és kulturális piac 2014-ben nyílt meg Lisszabonban, a gyorsan szerzett népszerűség hatására pedig azóta szerte a világon több hasonló helyet is indítottak, például Barcelonában, Bostonban, Montrealban és Dubajban.

A Budapesti helyszín megnyitásának időpontja egyelőre nem ismert, korábban idén őszre tervezték a rajtot.

Világhírű gasztropiac lesz a felújított Corvin Áruház legnagyobb attrakciója

A Time Out Market budapesti változata 2025-ben nyit a Corvin Palace első emeletén és tetőteraszán 14 konyhával és négy bárral.

Nyitókép: Reviczky Zsolt