Kiemelkedően hosszú sípályát építenek a Mátrában

Új sífelvonó érkezik Ausztriából Mátraszentistvánra, új, itthon kifejezetten hosszúnak számító pálya épül, kedveznek a szánkózóknak is, és megduplázzák a síoktató területet az év végéig.

  • MTI

Új négyüléses felvonóval és új sípályákkal bővül idén a Mátraszentistváni Sípark mintegy 1,5 milliárd forintos beruházással – mondta György Bence, a sípark kommunikációs tanácsadója a síparkban tartott sajtóbejáráson. Hozzátette: az új felvonó elemei már megérkeztek Ausztriából, a beruházás a még szükséges engedélyek kiadásának függvényében év végére befejeződik.

Kialakítanak egy másfél kilométeres, a hazai hegyekben kiemelkedően hosszú családi sípályát izgalmas nyomvonallal, duplájára növelik a síoktató területet, és új lehetőséggel várják majd a szánkósokat is. Nyárra elkészül az alpesi játszótér, meglepetés élményelemekkel és létrehoznak egy hegyikerékpár-pályát.

https://hvg.hu/elet/20210201_magyar_sipalyak_epleny_siarena_matraszentistvan_sipark_hol_lehet_sielni_itthon

A már megkezdett fejlesztéssel párhuzamosan elkezdődik a síközpont négy évszakossá alakítása, így a jelenleg csak a télre korlátozódó, átlagosan 2,5-3 hónapos turisztikai szezont 10 hónaposra lehet növelni a Felső-Mátrában. Megvalósul a víztározó kapacitás bővítése is, így a nagy esőzéskor keletkező többlet csapadékvizet a tározókban elraktározzák – részletezte a fejlesztéseket a tanácsadó.

Kalcsó Benedek, a sípálya műszaki vezetője arról tájékoztatott, hogy az idei szezon elején 15 új hóágyút szereztek be, így már 46 hóágyúval képesek a 10 hektáros területen lévő pályákat 3-4 nap alatt hóval befedni, kedvező, legalább mínusz 2,5 fokos idő esetén. Négy víztározóból használnak vizet a hóágyúkhoz, amelyek zárt rendszert alkotnak, a hóolvadékot összegyűjtve visszapumpálják a rendszerbe.

https://hvg.hu/elet/20210125_Hazai_palya_3

Elmondták azt is: január végéig több mint 25 ezren váltottak jegyet a Mátraszentistváni Síparkba, ami a belföldi síturizmus erősödését jelzi, de a szezon februárban is teljes kapacitással folytatódik. A hideg éjszakáknak és a folyamatos hóágyúzásnak köszönhetően a hóréteg vastagsága stabilan 30-50 centiméter, a pályákon 9 sílift üzemel, 3,3 kilométernyi sípálya síelhető.

A Sípark hátterét egy 100 százalékban hazai tulajdonban lévő családi vállalat, az 1992-ben alapított DIGITROLL Kft. biztosítja. Az alapító Kőrösi Imre 1987-ben építette az első sífelvonót. A cég 2002 óta üzemelteti a sípályarendszert. Jelenleg 12 állandó munkatársat, és további több mint 100 turisztikai idénymunkást foglalkoztatnak.

https://hvg.hu/360/20210209_Jeszenszky_Geza_Tobbet_is_lehetne_sizni_Magyarorszagon

Hozzászólások