Az elmúlt napok történései még jobban megtépázták az ukrán-magyar kapcsolatokat, Volodimir Zelenszkij Orbánra utalva azt mondta: ha valaki blokkolni fogja az országának szánt 90 milliárd eurós uniós hitelt, akkor „megadják ennek a személynek a címét a fegyveres erőknek, hadd hívják fel, és beszéljenek vele a saját nyelvükön”, a NAV és a TEK pedig elfogott két ukrán pénzszállító autót egy benzinkúton.
https://hvg.hu/360/20260306_zelenszkij-fenyegetes-magyar-valasztasi-kampany-baratsag-koolajvezetek-ukrajna-orban-viktor-magyar-peter
Most nem azért, de a könyvemben éppen egy autópályán történő magyar hatósági rajtaütéssel kezdődik el a 2030-as években játszódó magyar–ukrán háború.
Ez biztosan nem a véletlen műve. Valószínűleg boszorkány vagyok. Bár ahhoz még egy éve sem volt elég fantáziám, hogy ilyen rövid idő alatt sikerül eljutni oda, hogy mindkét ország radikálisai halálos ellenségként tekintsenek egymásra” –- írta pénteki Facebook-posztjában Pottyondy Edina, aki szerint Volodimir Zelenszkij és Orbán Viktor használja egymást.
Mint bejegyzésében megjegyzi, a magyar miniszterelnök például tökéletes bűnbak az ukrán elnök számára, mert országának nincs lehetősége a gyors európai uniós csatlakozásra, bár ezt nem csak Orbán Viktor nem támogatta, illetve lehet őt okolni az elégtelen fegyver- és támogatásmennyiség miatt, „amit csak félszívvel, fogcsikorgatva adnak a nyugati kormányok Orbán akadékoskodása nélkül is”.
Ami Volodimir Zelenszkijt illeti, ő tökéletes ellenség a magyar kormányfőnek, „mert amíg vele foglalatoskodik, addig sem kell a mérhetetlen korrupcióról, az egészségügyről vagy az oktatásról számot adnia, ahogy az ukránozás a gödi méreggyárról, az MNB kirablásáról és a Szőlő utcában megerőszakolt gyerekekről is eltereli a figyelmet”.
Pottyondy Edina hozzáteszi, Közösségi irányelvek megsértése című könyvét disztópiának szánta, és nem szeretné, ha amiról írt, az valóssággá válna, ehhez viszont arra van szükség, hogy Orbán Viktor megállítsa a gyűlöletspirált. „Ennyi gyűlölet, ennyi keménykedés, ennyi fenyegetőzés jóra még nem vezetett, amióta világ a világ. Zelenszkijt sajnos nem tudjuk elzavarni. De a másikat igen” – zárta bejegyzését.
https://hvg.hu/elet/20251216_pottyondy-edina-interju-kozossegi-iranyelvek-megsertese