Izraeli kutatás: A magas D-vitamin-szint segít a Covid-fertőzötteknek
A D-vitamin segít a fertőzötteknek, mert hatékonyan erősíti az immunrendszert a légzőrendszert megtámadó vírusos kórokozók elleni küzdelemben – állítják a kutatók.
A D-vitamin segít a fertőzötteknek, mert hatékonyan erősíti az immunrendszert a légzőrendszert megtámadó vírusos kórokozók elleni küzdelemben – állítják a kutatók.
A kormány szerint az európai irányvonalakat követik.
Az egészségügyi tárca szerint az ország túl van a járvány negyedik hullámának tetőzésén. A kormány azzal számol, hogy nem hosszabbítják tovább a március 31-ig érvényes egészségügyi vészhelyzetet, amely 2020. január végén lépett életbe.
Az osztrák parlament felsőháza is megszavazta az általános oltási kötelezettséget.
Az EMA ugyanakkor támogatná egy olyan vakcina engedélyeztetését, amelyet kifejezetten az omikron variáns ellen fejlesztenek ki.
A lap azt írja, hogy a gyakorlaton csupán megkeresésük hatására változtattak.
A koronavírusnak azonban itt még nincs vége: a világ szegényebb része nincs beoltva, ez pedig újabb, súlyosabb tüneteket okozó variánsok kialakulásához is vezethet.
Már nincs olyan régiója az EU-nak, amelyiket ne a legsúlyosabb kategóriába sorolnának az ECDC-nél.
Norvégiában, Finnországban és Dániában is magas a koronavírus-fertőzöttek száma, mégis megszüntették a korlátozások nagy részét. Ausztriában egy hibrid megoldást választottak, Franciaországban feltételekhez kötötték a lazítást, míg Svédországban még kivárnak.
Az oltások beadása nyomán azonban súlyos egyenlőtlenségek alakultak ki: míg egyes országokban a harmadik, negyedik adagok is elérhetők, több helyen még az első kettőnél tartanak.
Az új intézkedés csak a beutazásra vonatkozik.
Ferenci Tamás biostatisztikus reagált arra, hogy az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) a favipiravir hatásosságát kétségbevonó cikkek miatt feljelentést tett.