Guardian-vélemény: Ukrajna legveszélyesebb ellensége a nyugati apátia
Lassan elfogadottá válnak a háború szörnyűségei, már nem látni a zsigeri felháborodást.
Lassan elfogadottá válnak a háború szörnyűségei, már nem látni a zsigeri felháborodást.
Az amúgy is kedvezőtlen, egyes piaci szereplők szerint a 2008-as válság utáni helyzethez hasonlítható magyarországi gazdasági klímán tovább ronthat, ha nem érkeznek meg a várt EU-s pénzek. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A miniszterelnök sálas provokációja nem más, mint belpolitikai játszadozás, írja a német lap.
A svédek és a finnek ihatják meg az unió és a magyarok közötti sokmilliárdos civakodás levét, amely végjátékához közeledik. Gazdasági vihart okozhat Magyarországon, ha elapad a brüsszeli pénzforrás. A migráció kezeléséről sürgősen döntenie kell Európának. A német gazdaság nem jól mérte fel a zöld átmenet esélyeit. Válogatás a világlapok írásaiból.
Brüsszel és Budapest vitájából alighanem az a legfontosabb tanulság, hogy a politikában is vannak üzleti modellek, amelyek jól működnek. Egészen addig, amíg hitelez a bank.
Orbán Viktor minden trükköt bevet, hogy mindenképpen hozzájusson az uniós forrásokhoz, ám az EU éppen az alapok visszatartásával akarja rászorítani a magyar kormányt a változtatásokra - értékel a brit lap.
A politológusprofesszor szerint Orbán Viktor legújabban már nem is pávatáncot lejt, hanem egyszerűen fojtófogást alkalmaz az Unión. Müller úgy véli, nem lehet csak úgy napirendre térni afelett, hogy a magyar miniszterelnök mennyit ártott az integrációnak az évek óta eredményes politikai szabotázsával.
A neves európai elemző, az Oxfordi Egyetem professzora úgy látja a Guardianben megjelent legújabb kommentárjában, hogy eljön még a béketárgyalások ideje, ám minden eddiginél súlyosabb tévedés, ha valaki most sürgeti a megállapodást a Kremllel.
Orbán Viktor futballviselete Putyin ukrajnai agressziójának fényében rendkívül ízléstelen, egyébként pedig a rendszer sérelmi politikájából egyenesen következik, írják a német lap szerzői.
A budapesti focikultúra forrása kiapadt, amit csak súlyosbított az '56 leverése utáni kivándorlás. A magyar futball azóta nem tért magához, bár válogatott szinten volt egy kis újjáéledés Orbán Viktor focimániájának következtében. Lapszemle.
A helyzet e pillanatban meglehetősen bonyolult, az EU intézményei között nincs teljes egyetértés abban, mi legyen a Magyarországot érintő, befagyasztott támogatásokkal. A német lap cikke felvázolja a helyzetet.
Külföldön is szemet szúrt Orbán Viktor Nagy-Magyarországot ábrázoló focis sálja. Miért nem tűnt fel az elemzőknek, hogy Herszon elvesztését az orosz lakosság többsége nem tekinti vereségnek? Erdogan egotripje egyre több gondot okoz a NATO-nak. Válogatás a világsajtó írásaiból.
David Pressman jó példával jár elöl – így értékeli kinevezését az LMBTQ Nation, a meleg közösségek San Franciscóból működtetett híroldala, amely annyira ad a függetlenségre, hogy kizárólag a volt és jelenlegi munkatársak tulajdonában van. Továbbá semmiféle utasítást nem fogad el a hirdetőktől.
Francois Heisbourg, elismert francia geostratéga szerint Putyin követi ugyan a kitűzött céljait, csak éppen azok teljes mértékben észszerűtlenek. Az orosz vezető, akárcsak egykor Hitler, teljesen fantazmagóriára alapozva indította meg a háborút, mondja Heisbourg a jobboldali német Die Weltben.
Ha az emberi jogokon múlik, akkor a játékokat nem lett volna szabad odaítélni korábban Oroszországnak vagy Kínának, írja a Süddeutsche Zeitung, mely felveti, korábban is mozogtak fekete pénzek a foci-vb-k odaítélése körül. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.