Moritz Koch arra mutat rá az Eva Kaili-botránnyal kapcsolatban, hogy az Európai Parlament (EP) a vesztegetés elleni küzdelem élharcosának tekinti magát, ez azonban egyben azt jelenti, hogy saját magát is magas erkölcsi mércével kell mérnie. Bár kevesebb jogköre van, mint az Európai Bizottságnak vagy az Európai Tanácsnak, viszont sokkal demokratikusabb a háttere, hiszen tagjait közvetlenül választják meg a kontinens polgárai. Most pont ez a bizalom forog kockán, mert a vádak sokat árthatnak a testület tekintélyének – hangsúlyozza a szerző.
Handelsblatt-vélemény: A korrupciós vádak aláássák az EP legitimációját – Orbán Viktor legnagyobb örömére
Az Európai Parlamentnek a Kaili-botrányban példát kell mutatnia átláthatóságból, különben ki van téve annak a veszélynek, hogy elveszti a legitimációját, noha az minden felhatalmazásának az alapja, figyelmeztet véleménycikkében a német üzleti körök lapjának brüsszeli irodavezetője.

Osztottunk-szoroztunk: ez teljesülhet Magyar Péter gazdasági ígéreteiből
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
A Pride szervezője a francia nagykövet jelenlétében szembesítette Navracsicsot azzal, hogy nem ismeri az általa is megszavazott gyülekezési törvényt
Radványi Viktória a francia nagykövetség egyik ünnepségén találkozott össze a miniszterrel.