Francia EU-államtikár: Nem létezik demokrácia szabadságjogok nélkül, nincsen illiberális demokrácia

Ahol bírákat függesztenek fel önkényesen, újságírókat fenyegetnek, embereket diszkriminálnak nemük vagy szexuális irányultságuk alapján, vagy korlátozzák a sztrájk jogát, ott bajban van a jogállam, írja a francia lapban Laurence Boone európai ügyekért felelős kormánytag.

  • hvg360 hvg360
Francia EU-államtikár: Nem létezik demokrácia szabadságjogok nélkül, nincsen illiberális demokrácia

Az államtitkár úgy látja, hogy Magyarország és Lengyelország esetében működnek a jogállami normák betartatására hivatott uniós mechanizmusok, mert mindkét kormány máris egy sor reformot léptetett életbe, hogy visszaszorítsa a korrupciót és megerősítse az igazságszolgáltatás függetlenségét. A Libérationban megjelentetett véleménycikkében Boone kiemeli: az EU szavatolja, hogy az adófizetők minden egyes eurócentjét a jogállamisággal összhangban a nemzetgazdaságok megerősítésére és a polgárok jólétére fordítsák.

Ennek érdekében követelte a többi tag, hogy a magyar és a lengyel kormány alapvető változásokat hajtson végre, mivel lényeges hiányosságok mutatkoztak a bíróságok önállósága és az közpénzek körüli visszaélések megakadályozása ügyében. Ezt szabták a feltételéül annak, hogy a két ország megkaphassa a milliárdokat a koronaalapból, illetve a költségvetésből.

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Hangulatjavító intézkedések özönét zúdítja a kormány a választókra a Pride után, de még a támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja. Hogyan járhatnak jól a magas jövedelműek az új kedvezményes hitellel? Miért maradnak ki a közszféra dolgozói ebből az osztogatásból is? Mi történne, ha nálunk is lengyel mintára emelnék a nyugdíjakat? Három szakértőt kérdeztünk.