Roskadozik a teljes európai elektromos hálózat az e-autók töltési igényei alatt
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.
Ahol bírákat függesztenek fel önkényesen, újságírókat fenyegetnek, embereket diszkriminálnak nemük vagy szexuális irányultságuk alapján, vagy korlátozzák a sztrájk jogát, ott bajban van a jogállam, írja a francia lapban Laurence Boone európai ügyekért felelős kormánytag.
Az államtitkár úgy látja, hogy Magyarország és Lengyelország esetében működnek a jogállami normák betartatására hivatott uniós mechanizmusok, mert mindkét kormány máris egy sor reformot léptetett életbe, hogy visszaszorítsa a korrupciót és megerősítse az igazságszolgáltatás függetlenségét. A Libérationban megjelentetett véleménycikkében Boone kiemeli: az EU szavatolja, hogy az adófizetők minden egyes eurócentjét a jogállamisággal összhangban a nemzetgazdaságok megerősítésére és a polgárok jólétére fordítsák.
Ennek érdekében követelte a többi tag, hogy a magyar és a lengyel kormány alapvető változásokat hajtson végre, mivel lényeges hiányosságok mutatkoztak a bíróságok önállósága és az közpénzek körüli visszaélések megakadályozása ügyében. Ezt szabták a feltételéül annak, hogy a két ország megkaphassa a milliárdokat a koronaalapból, illetve a költségvetésből.
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Az ír rapegyüttes Izrael-ellenes jelszavakat hangoztatott.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?