A Pick Szeged fogadta be a Szegedi Nemzeti Színház próbáló művészeit
A rezsiválság miatt bezárták a próbahelyüket is, ezért újat kellett keresniük.
A rezsiválság miatt bezárták a próbahelyüket is, ezért újat kellett keresniük.
„Végveszélyben” című nyílt levelében kéri a nézői támogatását a Pécsi Harmadik Színház, amelynek olyan magas lett a rezsiköltsége, hogy az egész évre megítélt működési támogatásuk pusztán ennek is csak a töredékét tudja fedezni.
A színész-rendezőt 2020-ban számos akkori és korábbi kollégája vádolta meg verbális agresszióval.
1972. december 26-án, egy nappal a 40. születésnapja után vetett véget életének Domján Edit Jászai Mari-díjas színésznő.
Ritka az olyan egységes és erős atmoszférájú előadás, mint Bodó Viktor feje tetejére állított, akrobatamutatványokkal és groteszk humorral tarkított A kastély-rendezése a Vígszínházban. Nem akar direkt a máról szólni, mégis nehéz nem arra gondolni.
A Vígszínház sikerdarabjában, A Pál utcai fiúkban időnként új szereplők tűnnek fel, Nemecsek szerepét például tavaly a nagyrédei Kerek Dávid vette át, akit most meglátogattak egykori gimnáziumának diákjai, tanárai. A fiatal színész levélben köszönte ezt meg.
Egy témába vágó színházi előadás után lesz szó erről, a beszélgetés podcastként is elérhető lesz.
Tizenkét hónap késéssel ugyan, de a kulturális minisztérium végül csak elbírálta az Átrium kérelmét a nekik elvileg járó támogatásra, nem túl meglepő eredménnyel.
„Vesszen Hannibál! Vesszen Nyúl!” – a feltüzelt tömeg Fábri-filmből ismerős skandálása ezúttal az Átrium Színházban hangzik fel. A Mucsi Zoltán által megformált Nyúl Béla tanár úr most is óhatatlanul elbukik, mint ahogy elbukik vele a józan ész is.
Megéreztük, milyen jó magyarnak lenni, és hogy bár Novák Katalin és Orbán Viktor szerint a nőknek mindenféléről le kéne mondaniuk az életben, a színház máshogy beszél a gyerekvállalásról: megnéztük, mi mindent játszottak a színházak novemberben. Cikkünk a Színházi Kritikusok Céhe és a hvg.hu együttműködésének második darabja: mostantól minden hónapban a Céh egyik kritikusa írja meg, milyen volt az előző hónap a színházban. Az e havi cikk szerzője Puskás Panni.
Az előadás készítői azt állítják: Magyarországon a támogatások megvonásától félve nem vállalták a bemutató létrehozását.
A lvivi és az odesszai operaház "kiváló munkát végzett kihívást jelentő körülmények közepette" – állt a zsűri értékelésében.
„Sajnos a korábbi években bekerültek még mindig itt vannak” – mondta Vidnyánszky Attila az SZFE hallgatóiról egy konferencián, amelyről most az SZFE-ről nemrég kirúgott tanár is beszámolt.
Cserhalmi György nyílt levelet, vagy inkább rövid nyílt üzenetet írt a Nemzeti Színház igazgatójának.
Egy színházi próba után eltűnt Csernus Mariann nagy becsben tartott arany pecsétgyűrűje, illetve pénze is. A színésznő feljelentést tett.
Persze az ügynök nem egy rajzfilmfiguráról, hanem a neki hangot kölcsönző Harkányi Endre színészről jelentett.
Az egykori műsorvezető, ma DK-s politikus a Színház- és Filmművészeti Egyetemet fenntartó kuratórium elnökének háborús hasonlata miatt választott sajátos módot a kritikára
Újraindul a Nemzeti Színház igazgatói posztjáért Vidnyánszky Attila, aki Káel Csaba asztalát is csapkodta, hogy a színészei szerepeljenek magyar filmekben.
Júdás elviszi a show-t, Pintér Béla mindannyiunkat kijózanít, Mácsai Pál maga köré gyűri a múltat és a jelent is, Udvaros Dorottya és Blaskó Péter pedig egyszerűen gyönyörű: megnéztük, mi mindent játszottak a színházak októberben. Cikkünk a Színházi Kritikusok Céhe és a hvg.hu együttműködésének első darabja: mostantól minden hónapban a Céh egyik kritikusa írja meg, milyen volt az előző hónap a színházban. Az első cikk szerzője Gabnai Katalin.