Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus kapta a Magyar Szent István Rendet
Krausz egy olyan csapatot épít a kormány támogatásával, amellyel a jövő orvoslásának alapjait szeretnék lerakni.
Krausz egy olyan csapatot épít a kormány támogatásával, amellyel a jövő orvoslásának alapjait szeretnék lerakni.
Charles Buhler egy céget is alapított, miután úgy látja, már csak idő kérdése, hogy az űrrakéták üzemanyag nélkül is el tudjanak jutni a világűrig.
Nem elég, hogy egy billentyűzetbe tették az alábbi számítógépet, de ez a billentyűzet még össze is hajtható. Talán ezért is nevezi kínai gyártója a jövő mobileszközének komputerét.
Amerikai mérnökök fejlesztették ki a RoboGrocery nevű robotot, ami segít a bevásárlásnál becsomagolni a megvásárolt termékeket.
Összegyűjtöttük egy cikkbe a hét legérdekesebb, legolvasottabb technológiai és tudományos témáit.
Az amerikai Virtus Solis nevű vállalat a világűrben szerelne össze egy egykilométeres átmérőjű napelemet.
A tavaly decemberi indítás, majd az azóta folytatott tesztek után most már bevethető Dél-Korea első saját kémműholdja, mellyel a szomszédos diktatúra fegyverkezését is szemmel tartanák.
Az AI – magyarul MI – által generált szakácskönyvekkel főzni ugyan nem mindig lehet, gyorsan pénzt keresni viszont igen.
Az, hogy az OpenAI mesterséges intelligenciája, a ChatGPT nem hibátlan, közismert. Ezért most képzelje el, hogy van egy mesterséges intelligenciás szuperszerkesztő, amely hibákat keres a ChatGPT által előállított kódban. Ilyen a szintén az OpenAI fejlesztett a CriticGPT.
Egy ideje már nemcsak a használt és az új készülékek között választhatnak azok, akik telefont akarnak venni, néhány éve megjelentek a magyar piacon is a felújított készülékek. Hogy mennyire lehet bennük bízni, annak egy hónapokon át zajló teszteléssel jártunk utána.
Több új akkumulátoron is dolgozik a Xiaomi. Bár nem akarnak rekordot dönteni a töltési teljesítmény tekintetében, az üzemidő szempontjából kritikus akkumulátor-kapacitásuk viszont igen nagy.
Kissé borsos áron, de piacra dob egy olyan napelemet az EcoFlow, mellyel a tűző nyári napsütésben is tölteni tudja a mobilját, a lehető legkörnyezetbarátabb módon.
A Microsoft felállított egy csapatot, amelyben különféle szakemberek teszik össze a tudásukat és bújnak bele a hackerek bőrébe, hogy megértsék, a mesterséges intelligenciával dolgozó megoldásokban, milyen rések léteznek még, amelyek elkerülték a fejlesztők figyelmét. A vállalat szerint ez nagyon fontos feladat, mert az MI-rendszerek meghackelésével a csalók nemcsak pénzt tulajdoníthatnak el, de akár politikai változásokat is előidézhetnek.
A tesztelési fázis lezárultát követően már akár 2 TB-os is lehet egy FAT32-es partíció a Windows 11-ben, bő három évtizeddel azután, hogy a korábbi, 32 GB-os limitet bevezették.
Bár eredetileg nem erre a feladatra szánták, a NASA Neowise nevű űrteleszkópja az elmúlt 11 évben segített jobban megismerni, mely aszteroidák lehetnek veszélyesek a Földre. Most azonban a pusztulás vár rá.
Az egészségügy és a sportolás terén is hasznosítható lehet a külső energiaforrást nem igénylő anyag, amelybe különböző érzékelőket lehet beépíteni.
Egy konfigurációs hiba miatt rengeteg adat lehetett veszélyben a FlightAware-nél. Az üzemeltetők most mindenkitől megkövetelik, hogy változtassa meg a jelszavát.
Ismét felkerült egy fotó a kínai közösségi oldalra, a Weibóra, amin Richard Yu, a Huawei Consumer igazgatótanácsának elnöke a cég két ponton meghajlítható okostelefonját szorongatja.
1000 dolláros robotot dobhat piacra néhány éven belül az Apple, amely akár követni is tudná önt, miközben videótelefonál – de természetesen más képességei is lennének.
Soha nem volt még példa arra a világon, hogy egy egész lakónegyedet nyomtasson ki valaki. Mindez hamarosan valósággá válik.