Élesedett a Google Fotók új keresője, a mesterséges intelligencia dolgozik mögötte
Hamarosan széles körben is bevezetheti a Google azt az új keresőt, amelynek köszönhetően már természetes emberi nyelven is lehet képeket keresni a Google Fotókon belül.
HVG
Nemrég lehetett arról először hallani, hogy a Google új keresőt épít a Fotók nevű szolgáltatásába, amivel a jövőben könnyebben lehet megtalálni a régi felvételeket. Ez két részből áll, amelyekből az egyiket már bele is tette a szolgáltatásába, a másikat azonban csak az Egyesült Államok területén lehetett használni. Pontosabban használni ott sem lehetett – kivéve néhány kiválasztott felhasználót –, csupán feliratkozni egy várólistára.
Pedig a kettő közül ez utóbbi az érdekesebb, az Ask Photos nevű funkció mögött ugyanis a Google mesterséges intelligenciája, a Gemini dolgozik. Az algoritmus ennek köszönhetően megérti a galéria kontextusát, így olyan kérdésekre is képes eredményt adni, mint hogy
Mit ettünk a szállodában Stanley-ben? (What did we eat at the hotel in Stanley?)
A 9to5Google szúrta ki, hogy a Google most elkezdte elérhetővé tenni a funkciót azon felhasználók számára, akik az Egyesült Államokban feliratkoztak a várólistára. Mindez azt mutatja, hogy az újdonság az első publikus teszt során bevált, és megérett arra, hogy a szélesebb közönség is megkaphassa, így az amerikai tesztelés után minden bizonnyal más régiókra is kiterjeszti majd a vállalat az új funkciót.
Megérti a levelezés tartalmát, és annak megfelelően javasol komplett válaszokat a Google mesterséges intelligenciája a Gmailben. Van azonban egy elég komoly korlátozás.
A Techradar beszámolója szerint a felhasználóknak először el kell fogadniuk a Google adatkezeléssel kapcsolatos tájékoztatóját, ezután viszont minden platformon elérhetővé válik számukra az Ask Photos. A régi kereső továbbra is használható marad, de ahhoz csak akkor lehet hozzáférni, ha a felhasználó először az új funkcióval próbált keresni.
A Google igyekszik mindenkit megnyugtatni, hogy a lekérdezések eredményét emberi moderátorok nem láthatják, magát a lekérdezést azonban igen – de csak azután, hogy a fiókot leválasztották az információról, így a fotókhoz, videókhoz senki nem fog hozzáférni.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.