Sokan vágynak rá: jól fizető munkát ajánlanak egy új, átverős SMS-ben
Egy gyanús link van annak az SMS-nek a végén, amely egy igen jó napi bért ígérő munkalehetőséget ajánl – de átverés.
Egy gyanús link van annak az SMS-nek a végén, amely egy igen jó napi bért ígérő munkalehetőséget ajánl – de átverés.
Nyilvánosságra került egy olyan token, mellyel akár szigorúan bizalmas céges adatokhoz is hozzá lehetett férni a Mercedes szerverein – mutatnak rá biztonsági kutatók. Az ügyben már az autógyár is lépett.
Tarol a TikTok a fiatalok körében, de nyitottak az új dolgok, mint például a mesterséges intelligencia irányába is.
A Miamiból útnak indult Icon of the Seas hajót LNG-vel, vagyis cseppfolyósított gázzal üzemeltetik. Emiatt azonban igen nagy a metánkibocsátása.
Taylor Swiftről, valamint más hírességekről is generáltak deepfake felvételeket a Microsoft szolgáltatásával, megkerülve annak erre vonatkozó védvonalait. A cég azonban most lépett.
Sokasodnak a panaszok, megállás nélkül tölti vissza a régi beszélgetéseket a Messenger webes változata – teljesen lehetetlenné téve az új üzenetek elolvasását.
Fontos társadalmi üzenetet hordoz, és a modern technológiát is beveti a Kézzelfogható Alapítvány kampánya, melyet az érintettek – vak emberek – segítségével egy kiállítás is kiegészít.
Akár a rák kockázatát is növelheti egy, az eszközökben lévő anyag, mely a felhasználók tüdejébe juthat, amikor a Philips alvási apnoét kezelni hivatott eszközeit használják.
A Microsoft mellett több más szervezet is áldozata lehetett egy orosz kötődésű hackertámadásnak – közölte a techóriás. Egy cég már elismerte, hogy ők is célpontok voltak.
A Michigani Egyetem kutatóinak sikerült olyan anyagot kifejleszteniük, amelytől tartósabbak lehetek a perovszkit kristállyal épülő napelemek. A kutatók szerint a technológia, amint piacra kerül, jelentős áresést hozhat.
A NASA lát fantáziát abban a repülőgépben, amely napelemekkel gyűjtene magának energiát ahhoz, hogy évente 16 ezer kilométert repüljön a Marson.
A mesterséges intelligencia sem tévedhetetlen, és ez nemrégiben Indiában is bebizonyosodott. A jóléti programok kezelésével gyűlt meg a baja, és olyan személyeket nyilvánított halottá, akik amúgy nagyon jól vannak. Úgy tűnik, még a kormánytisztviselők is inkább a MI-nek hittek, mint a hús-vér embereknek.
A digitális fejlettségéről ismert Japán mindeddig egy csomó adminisztratív feladatban megkövetelte a minden szempontból őskövületnek számító floppyk használatát, ennek azonban most vége.
Bár jelenleg némi lemaradásban van, a háttérben már javában dolgozhat az Apple azon, hogy a készülékeiben is megjelenjen a mesterséges intelligencia – várhatóan már az iOS 18-cal.
Sosem készült még szárazföldi turbinához olyan hosszú lapát, mint amekkorával a kínai Sany Renewable Energy rukkolt elő.
Nagyobb számítási kapacitást igényelnek majd a mesterséges intelligenciás képességekkel felruházott PC-k, például alap lesz a 16 GB RAM megléte – és ez még nem minden. Mivel a Microsoft azon dolgozik, hogy az MI átszője az operációs rendszert, így aztán ez elég sok számítógépet érinthet.
Súlyos, akár menthetetlen károkat szenvedhetett az orosz hidrometeorológiai szolgálat egy ukrán kibertámadás során. Évek kutatásai is kárba veszhettek.
1,4 milliárd dollár óriási pénz. Ennyit, azaz több mint 500 milliárd forintot fordított volna az Amazon a neves, robotporszívókat gyártó iRobot cég felvásárlására, azonban az üzletből mégsem lett semmi. Ez elég komoly hatással lesz az iRobot működésére.
Bizonyosan lesz rá kereslet, hiszen azokra gondolt a Xiaomi egy újabb eszközével, akiknek elfáradt a szeme a sok kijelzőbámulástól. A szemmasszírozó nevében az okos jelző is ott van, ami arra utal, többre számíthatunk egy egyszerű szempárnánál.
Nem szokványos módon népszerűsíti böngészőjét az Opera, ugyanis egy kiválasztott – másodmagával – egy különleges helyen tölthet el egy hetet, nem kis pénzjutalomért cserébe.