Karácsony Gergely a valaha volt legnagyobb Pride-on: Ezen a napon Budapest Európa fővárosává vált – élő közvetítés a büszkeség napjáról
Kudarcba fullad a kormány hónapok óta tartó küzdelme, hogy betiltsa a Pride felvonulást. A HVG élő közvetítése.
A mesterséges intelligencia sem tévedhetetlen, és ez nemrégiben Indiában is bebizonyosodott. A jóléti programok kezelésével gyűlt meg a baja, és olyan személyeket nyilvánított halottá, akik amúgy nagyon jól vannak. Úgy tűnik, még a kormánytisztviselők is inkább a MI-nek hittek, mint a hús-vér embereknek.
Egy 102 éves indiai férfi, Dhuli Chand esküvői díszbe öltözött, és szekérre ült. De nem a kiszemelt menyasszonyhoz, hanem indiai kormánytisztviselőkhöz készült, miután már fél éve nem kapta meg a nyugdíját, ugyanis halottnak nyilvánították.
Az eset hátterében a PPP (Parivar Pehchan Patra) nevű MI-rendszer áll, amelyet úgy tervezték, hogy feltérképezze minden család demográfiai és társadalmi-gazdasági információit, egyesítve a különböző kormányzati adatbázisokat a jóléti programokra való jogosultság meghatározásához. India bruttó hazai termékének nagyjából 13 százalékát, azaz közel 256 milliárd dollárt költ arra, hogy az ország lakosságának körülbelül a fele számára biztosítson jóléti juttatásokat. Attól tartva, hogy az ilyen juttatásokat jogosulatlan igénylők bitorolják, a szövetségi és több állam kormánya egyre inkább a technológiára támaszkodik a jóléti csalások kiküszöbölése érdekében. Míg a PPP rendszer mögött az volt a szándék, hogy előmozdítsa a „hiteles, ellenőrzött és megbízható adatokat”, a következmények merőben eltérőek voltak. A PPP tévedésből számtalan személyt jelölt meg elhunytnak, ezzel megvonva a nyugdíjukat és az élelmiszersegélyüket.
Dhuli Chand persze reklamált, de a hatóságok akkor sem változtattak „halott” állapotán, miután többször is személyesen találkozott velük. Ezután döntött a férfi a házassági körmenet paródiája mellett, és találkozott egy helyi politikussal. A hatóságok végül beismerték a tévedésüket, és visszaadták Chand nyugdíját.
És nem elszigetelt esetről volt szó. Miután Chand „esküvői menet” mutatványa felkerült a címlapokra, szegények ezrei nyüzsögtek a szociális jóléti osztály járási irodáiban, panaszkodva, hogy kizárták őket a programokból. A közfelháborodás arra kényszerítette a kormányt, hogy államszerte sérelemorvoslati táborokat indítson a PPP-adatok felülvizsgálatára. Kiderült, hogy három év alatt 277 115 idős állampolgár és 52 479 özvegy nyugdíját állította le, mert hogy meghaltak. Később Khattar kormányfő is elismerte, hogy a PPP-adatok alapján leállított összes kedvezményezettek közül 70 százalék valójában jogosult a juttatásra. Bár Khattar azt állította, hogy a kormány kijavította a legtöbb hibás nyilvántartást, és helyreállította a jogtalanul kizártak előnyeit, a médiajelentések azonban azt sugallják, hogy a hibák továbbra is fennállnak.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Kudarcba fullad a kormány hónapok óta tartó küzdelme, hogy betiltsa a Pride felvonulást. A HVG élő közvetítése.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Videóban üzent az esemény helyszínéről.
A tiltottá lett Pride üzenete aktuálisabb, mint valaha.
A Tisza Párt elnöke úgy nyilvánult meg a Pride-ról, hogy le sem írta a rendezvény nevét.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.