Ha ez bejelez a Chrome-ban, akkor baj van
A Google Chrome jelez, ha kiszivárgott a jelszavunk, vagy más probléma ütné fel a fejét, ami veszélyezteti az adatainkat.
A Google Chrome jelez, ha kiszivárgott a jelszavunk, vagy más probléma ütné fel a fejét, ami veszélyezteti az adatainkat.
Arról panaszkodnak TikTok-felhasználók, hogy az alkalmazás elkéri az iPhone-os – a lezárt képernyő felnyitására is használt – jelszavukat, mielőtt engedélyezné számukra a TikTok használatát. Úgy tűnik, csak szoftverhibáról van szó, de azért nem árt az óvatosság.
A svéd Modvion egy 2 MW-os szélerőművet épített, hogy megmutassa, ha vaskarika nem is, de szélerőmű igenis lehet fából.
Míg Európa a mesterséges intelligencia szabályozásában, az Egyesült Államok a fejlesztésében jár élen. A népszerű modellek, szolgáltatások szinte mindegyike Amerikából jön, ám aki alaposabban körbenéz, a világ minden táján találhat ígéretes, érdekes megoldásokat.
Legalább tizenötször repülne a NASA a jövőben azzal az űrrepülőgéppel, amely kompakt mérete ellenére 5500 kg felszerelést lehet képes eljuttatni a Nemzetközi Űrállomás (ISS) fedélzetére.
Újabb neves taggal bővül a Bloomberg információi szerint az a csapat, mely a ChatGPT fejlesztőjének első hardvereszközén dolgozik.
Ha az Apple okosórája most szóba kerül, nem a legújabb funkciók jutnak az eszünkbe, hanem az a példátlan eset, hogy épp az ünnepek alatt kellett kivonnia az amerikai forgalomból a gyártónak két igen korszerű modellt, az Apple Watch Series 9-et és az Apple Watch Ultra 2-t. A háttérben jogi csatározás áll, sőt előkerült egy évtizedes e-mail is, ami komoly szerepet játszhat a mostani helyzetben.
Az amerikai állampolgárok azért nyújtották be a techóriás elleni csoportos keresetüket, mert a Google akkor is folytatta az adatgyűjtést róluk, amikor inkognitó módban használták a böngészőt.
A japán Hokkaidói Egyetem kutatói szerint a hat hónaposnál fiatalabb babák agya még nem úgy dolgozza fel az információt, mint az idősebbek vagy a felnőttek. Ennek köszönhető, hogy az optikai csalódásoknak nem dőlnek be.
Közeledik az év vége, és vele az ünnepi időszak is: a plázákat járva egyre többször haladunk el a karácsonyi fényekben úszó kirakatok előtt. Az ajándékok beszerzése évről évre stresszel jár, így egyre többen cserélik a sorban állást, a cipekedést és a tömeget a kényelmes online vásárlásra. Noha a webshopok használata gyors és praktikus, szorongásra még így is lehet ok: a kártyás, digitális fizetés sokakat még ma is aggodalommal tölthet el. Elég azonban néhány alapszabállyal tisztában lennünk, hogy eloszlassuk a rossz érzéseket. Lássuk, melyek ezek!
A Jupiter Io nevű holdjának felszínén az extrém gravitációs körülmények miatt a legaktívabb vulkanikus tevékenység figyelhető meg a Naprendszerben. Ezt most a NASA Juno űrszondája is megerősítheti.
Nagy előrelépést érhetett el a tudomány, sikerülhetett ugyanis kifejleszteni egy olyan megoldást, amivel konkrétan az emberi testben lehet tintából orvosbiológiai eszközöket létrehozni.
Összesen másfél milliószor telepítettek – észrevétlenül – három veszélyes Chrome-bővítményt a felhasználók. Biztonságos szolgáltatásnak adták ki magukat, ám valójában rosszindulatú célokat szolgálnak.
A CyberRunner nevű mesterséges intelligenciát svájci mérnökök fejlesztették ki. Működésének pontossága a betanítás folyamán exponenciálisan növekedett, végül pedig legyőzhetetlenné vált egy olyan játékban, amelyhez nem elég annyi, mint a sakkban – érteni kell a fizika törvényeit is.
Egy uniós jogszabálynak megfelelve fontos frissítést kap jövőre a legújabb Windows-verzió, mellyel gyakorlatilag bármit törölhetünk majd, amit szeretnénk.
A Terren nevű teherautó 200 kilométert képes megtenni egy feltöltéssel, az áramot azonban nem a már ismert töltőoszlopokból nyeri.
A következő órákban újból megvásárolható lesz a Watch Series 9 és az Ultra 2 Amerikában, de ez csak egy átmeneti fegyverszünet a háborúban.
Míg Európa a mesterséges intelligencia szabályozásában, az Egyesült Államok a fejlesztésében jár élen. A népszerű modellek, szolgáltatások szinte mindegyike Amerikából jön, ám aki alaposabban körbenéz, a világ minden táján találhat ígéretes, érdekes megoldásokat.
Cseles módszerrel, de már az iPhone-okra is el tudják juttatni a káros programjaikat a rosszindulatú felek – mutatjuk, mire figyeljen, ha nem szeretné, hogy mindent megtudjanak önről a támadók.
Ismeretlen támadók egy olyan, nem dokumentált hardverfunkció sebezhetőségét kihasználva tudtak soha nem látott szintű hozzáférést szerezni az iPhone-okon, amelyről az Apple-n és a chipszállítókon, például az ARM Holdingson kívül kevesen, vagy senki sem tudott.