Elzárja a világtól az ukrán felhasználók profilját a Facebook, ezzel védi őket
A profilzár egyfajta adatvédelmi eszköz, általa nem lehet rálátni a facebookozó által megosztott tartalmakra – így például arra sem, hol tartózkodik és kikkel.
A profilzár egyfajta adatvédelmi eszköz, általa nem lehet rálátni a facebookozó által megosztott tartalmakra – így például arra sem, hol tartózkodik és kikkel.
A nukleáris létesítmények állapotában nem történt változás. Az orosz haderő csütörtökön masírozott be Csernobilba, amit rövid idő után saját ellenőrzése alá vont.
A legnagyobb okostelefon-gyártóknak már vannak összehajtható telefonjaik – a Samsung esetében több generációról is beszélhetünk –, az Apple azonban késlekedik vele. A legújabb hírek szerint még hosszú évekre vagyunk az összehajtható iPhone-tól, de időközben már a notebookja átalakításán is dolgozik a vállalat.
A barcelonai MWC szakkiállításon mutatkozik be a Honor Magic4-széria. A gyártó azt ígéri, a sorozat csúcsmodelljénél gyorsabban egyetlen másik mobilt sem lehet tölteni vezeték nélkül.
Egyre több országban enyhítenek a világjárvány miatti intézkedéseken. Az Apple is úgy gondolja, hogy enyhül a járvány, legalábbis erre utalnak legutóbbi rendelkezései.
Képzelje el, hogy a teljesen lemerült telefonját néhány perc alatt feltöltheti. Jól hangzik, ugye? Valami ilyesminek a bemutatását ígéri a Realme a február 28-án kezdődő 2022-es MWC-n.
Újabb hét, és így újabb ötmillió eurós (nagyjából 1,8 milliárd forintos) büntetést kell fizetnie Hollandiában az Apple-nek, miután továbbra sem tudott egyezségre jutni az ottani piacfelügyeleti hatósággal a randiappok fizetési rendszerét illetően.
Csütörtök hajnalban kezdett el akadozni az internet Harkovban, Ukrajna második legnagyobb városában. Sokan attól tartanak, hogy az oroszok teljesen lekapcsolják majd a hálózatot.
Az orosz-ukrán háború első napján több olyan fotó és videó is fennakadt a tényellenőrzőkön, amiről a feltöltői azt akarták elhitetni, hogy a nap folyamán Ukrajnában készültek.
A Sophos kiberbiztonsági cég egy hosszú elemzést tett közzé arról, milyen módszerekkel dolgoznak az orosz hackerek.
A német Deskmodder szellőztette meg, hogy a Microsoft hamarosan nekiláthat a Windows 12 fejlesztésének.
A Facebook 2021 májusában tett ígéretet arra, hogy jobban odafigyel a klímaváltozással kapcsolatos álhírekre, ám a jelek szerint ez a vállalás nem lett túl sikeres.
A fokozódó orosz invázió miatt Ukrajna lakossága alternatív eszközökhöz kénytelen nyúlni, hogy kapcsolatban maradjon szeretteivel. A technológiai fejlődés eredménye szerencsére itt is hasznosítható.
A Twitter helyreállította azokat a – korábban törölt – fiókokat, melyek az orosz csapatmozgások követését teszik lehetővé, valamint tippeket adnak ahhoz, miként tudják megvédeni adataikat a felhasználók.
Februári startot terveztek, a szakemberek azonban előbb márciusra, majd április-májusra halasztották az Artemis nevű Hold-misszió első, még emberek nélküli rakétatesztjét. A Space Launch System (SLS) a NASA eddigi legfejlettebb hordozórakétája.
Ahogy bejelentenek egy okostelefont, többen is nekiugranak, hogy szétszedjék. Egyrészt izgalmas kérdés, hogy mit is rejt az újdonság belseje, de legalább ennyire lényeges, hogy mennyire lesz könnyű a javítása, ha később megsérülne, elromlana.
A mobiltelefonok egyelőre működnek, de a vezetékes hálózatban jelentős kiesések tapasztalhatók az Ukrajnát ért orosz invázió óta.
Az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség (EASA) arra figyelmeztetett, hogy a polgári repülőgépek is veszélynek vannak kitéve az ukrán határ közelében.