Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Év végéig a Mol részlegesen eladja a gázüzletágát

A Mol közleménye szerint „megfelelő számú” ajánlatot kapott az üzletág értékesítésére, és több befektetővel is tárgyalni kezd.

  • unknown unknown
  • +${remainingCount} szerző
Év végéig a Mol részlegesen eladja a gázüzletágát
Az ajánlatok áttekintése és elemzése után a Mol úgy döntött, hogy több befektetővel kezd párhuzamos tárgyalásokat, azzal a céllal, hogy legkésőbb év végéig megállapodhasson egyes gázleányvállalatok részleges értékesítéséről – áll a vállalat közleményében.



A Mol Igazgatósága csütörtöki ülésén felsővezetői változásokról döntött. A cég közleménye szerint a változásokat és az átszervezéseket az üzleti környezetben az utóbbi időben bekövetkezett átalakulások indokolták.



Michel-Marc Delcommune, eddigi pénzügyi igazgató, a pénzügyi terület nemzetközi gyakorlatának megfelelő átszervezését követően a társaság stratégiai és üzletfejlesztési igazgatói pozícióját fogja betölteni.



A társaság új pénzügyi igazgatója Molnár József lesz, aki jelentős vezetői, pénzügyi és iparági tapasztalatra tett szert a Mol tervezés-kontrolling igazgatójaként, korábban a TVK vezérigazgatójaként, illetve a BorsodChem pénzügyi vezérigazgató-helyetteseként.



Áldott Zoltán, eddigi stratégiai és üzletfejlesztési igazgató veszi át a kutatás-termelési üzletág vezetését. Az üzletág eddigi irányítója, Bokor Csaba távozik a Moltól.
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek