Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
A szuper- és hipermarketeket üzemeltető Spar Magyarország Kereskedelmi Kft. a tavalyihoz hasonlóan 2005-ben is húsz üzlettel bővíti országos hálózatát - közölte a társaság.
Az országszerte jelenleg 173 egységet üzemeltető Spar az idén 18 üzletet vidéken, kettőt pedig a fővárosban nyit meg.
Az osztrák tulajdonban álló magyar leányvállalat - többnyire a tavalyi terjeszkedés hatására - 2004-ben 184 milliárd forint árbevétellel zárt, ami 30 százalékkal haladta meg a megelőző évit.
A társaság az elmúlt hetekben adta át a zöldmezős beruházással megvalósult, Kelet-Közép-Európában a legkorszerűbbnek számító húsüzemét Bicskén, amely 3,5 milliárd forintos beruházással jött létre és 120 új munkahelyet jelent. A cég egyébként összesen 7 500 főt foglalkoztat Magyarországon.
Még az idén bővül a társaság bicskei logisztikai központja is, ennek beruházási értéke 3,7 milliárd forintot tesz ki. A Spar évente mintegy 10 milliárd forintot fektet be Magyarországon.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Csak átmenetileg lélegezhetnek fel a kukoricával és napraforgóval foglalkozó termelők, a napokban érkező esők csak 1-2 heti túlélést biztosítanak az őszi betakarítású növényeknek.
A miniszterelnök szerint nemcsak a kormánypárt támogatói kerültek be a nemrég létrehozott Harcosok Klubja Facebook-csoportba.
A tárcavezető saját imázsa építésére használja a politikai tartalmú „családi” videókat.
21 százalékos a bizonytalanok aránya.
A kollagénpótlás óriási divat lett a fiatalságkultusz korszakában.
Az utcán lőtték le az Ukrán Biztonsági Szolgálat tisztjét kedd délelőtt.
Ha aggódik, az ajánlására hallgatva ne menjen ki a szabadba gyérítés alatt.