Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Az évi 3,5-4,0 százalékkal növekvő gazdasági teljesítmény és a tartósan alacsony infláció ellenére sem kívánja előrehozni a kormány az euró 2010-es bevezetésének dátumát Magyarországon, így az eredeti konvergencia programot viszi végig - válaszolta egy kérdésre keddi tájékoztatóján Veres János pénzügyminiszter.
Az euró egy évvel korábbi bevezetése azért nem lehetséges, mivel az Eurostat, illetve az EU pénzügyminiszterek tanácsa (Ecofin) által jóváhagyott számítási módszer, amely a GDP-arányos államháztartási hiánynál figyelembe veszi a nyugdíjpénztári befizetéseket, csak 2007-ig lehetséges - mondta Veres.
A pénzügyminiszter szerint "a magyar gazdaság számára szükségtelenül nagy sokkot jelentene megteremteni a maastrichti kritériumrendszer 2009-es teljesítésének feltételeit".
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Mutatunk újabb hét könyvet, amit nyugodt szívvel ajánlunk a nyárra.
A borbár üzletvezetője szerint a szóváltás nemi irányultságtól független volt.