Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A kutatás-fejlesztési (K+F) és innovációs programok közfinanszírozására 2007-2013. között mintegy 500 milliárd forint forrás célirányos befektetésére lesz lehetőség - közölte a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM), valamint a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) közleményben.
Az NKTH és a GKM konferenciát rendezett csütörtökön a nemzeti innovációs rendszer fejlődéséről, a pályázati lehetőségekről. Tájékoztatásuk szerint fontos pályázati lehetőség az Európai Unió 7. Kutatási Keretprogramja, amelynek keretében uniós szinten 7 év alatt mintegy 54 milliárd euró vissza nem térítendő támogatás pályázható meg. Közölték, hogy a pályázók segítésére az NKTH szakmai tanácsadó hálózatot üzemeltet a különböző kutatási területeken, továbbá egy brüsszeli K+F kapcsolati iroda létrehozását tervezi.
Számítások szerint ha a magyar résztvevők az EU-s keretösszeg 1 százalékát képesek elnyerni, az évi 20 milliárd forint, minden további 0,1 százalék részesedés további évi 2 milliárd forint hazai kutatás-fejlesztési forrást jelentene.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Ha igazolódnak az Európai Bizottság megállapításai, az éves globális forgalmában is jól látható büntetésre számíthat.