Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Beszállt az Inforg-csoportba tartozó BÁV Bizományi Kereskedőház és Záloghitel Zrt. a Vegyépszer-Inforg-csoport ingatlanok, részvények, üzletrészek gyűjtőhelyéül szolgáló cégébe, a Virex Vagyonkezelő Szolgáltató Kft.-be.
A 13,3 milliárd forint törzstőkéjű, pénzügyi műveletei révén 2005-ben 66,2 millió forint adózás előtti eredményt elért Virex tulajdonosváltozásával folytatódik a Vegyépszer és holdudvara átalakulása, amely vélhetően összefügg a mélyépítőipar válságjelenségeivel: az évtized eleji fellendüléshez képest kevesebb állami megrendeléssel, csökkenő jövedelmezőséggel. Alighanem ez vezetett a központi cég, az Orbán-kormány idején udvari sztrádaépítőként ismertté vált Vegyépszer Zrt. tulajdonosváltozásához is. Ennek részleteit az érintettek továbbra is üzleti titokként kezelik, így csak annyi tudható: Nánásy Csaba (akit most a Virex felügyelőbizottságába is beválasztottak) eladta a többségi Vegyépszer-tulajdonos Inforg 75 százalékát, miközben Nagy Elek milliárdos üzletember, egykori Vegyépszer-elnök továbbra is "a tulajdonosok képviselőjeként" határozza meg szerepét a zrt-ben. E minőségében amúgy a kiszivárgott hírek szerint nézetkülönbsége támadt a Vegyépszer most - elsősorban e szakmai vita eredményeképp - távozott elnök-vezérigazgatójával, Tímár Gyulával, aki az ágazati recesszió miatt átszervezéseket javasolt a cégnél, ám javaslatait elvetették a háttérben maradni kívánó "tulajdonosok".
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Szabó Zoltán egy barátjával a nyolcvanas években megölt egy nőt, de életfogytiglani büntetéséből csak tíz évet ült le, mert egy kigyulladt bútorgyárban hősiesen helyt állt. 2015-ben aztán fura körülmények között fejbe lőtte Nagy Jenőt, akinek az életét végül ő maga mentette meg. Egy gyerekkorától brutális bűnöző furcsa karrierje.
A hét legérdekesebb, legolvasottabb technológiai és tudományos témái.