Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A PSZÁF vizsgálja az OTP elleni spekulációt, felvette a kapcsolatot az angol felügyeleti szervekkel – jelentette be Veres János pénzügyminiszter.
A Magyar Televízió Napkelte című műsorában Veres János azt mondta, hogy ez egy gyors vizsgálat lesz. Az OTP árfolyama csütörtökön a kereskedés végén zuhanni kezdett, a legnagyobb magyarországi bank papírjai mintegy 14 százalékkal gyengültek, miután elterjedt az, a gyorsan cáfolt híresztelés, hogy állami segítséget kap a bank.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) reggel közleményt tett közzé vizsgálatról. A tegnapi kereskedési nap záró szakaszához közel (16:35-kor) az OTP részvényeinek a Budapesti Értéktőzsdén való kereskedését felfüggesztették.
Az OTP részvények ára az ezt megelőző szakaszban 4500-4900 forintos sávban mozgott, azonban a jelzett időpontban az aznapi forgalom 10 százalékának megfelelő, 3855 forint árfolyamú eladási ajánlat megkötése következtében az OTP részvények árfolyama 14,33 százalékot esett, ami átlépte az árfolyamváltozás limitjét.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete, figyelembe véve a kötés nagyságát, időpontját és az előző időszakhoz képest jelentősen eltérő árát, jogszabályi kötelezettségeinek megfelelően, haladéktalanul piacfelügyeleti vizsgálatot indított.
A eljárás azt firtatja, hogy a részvényeladási megbízások során a tőkepiaci törvényben tilalmazott piacbefolyásolás, árfolyam-manipulálás történt-e.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.