Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Az MNB és az EKB bejelentése öt milliárd euró hitelkeretről a deviza-swap piac likviditásának elősegítése érdekében újabb lépés, amely megnyugtatóan rendezheti a piacokat – mondta Cselényi György a BNP Paribas kamatkereskedési igazgatója.
Szükség lenne arra is – mondta az igazgató –, hogy az MNB közvetlenül részt vegyen a likviditás növelésében, és ne csak közvetítő szerepet vállaljon. Ugyanakkor az eszközöket legalább egy-három hónapra kellene nyújtani a jelenlegi egy nap helyett.
Erre azért lenne szükség, mert a hitelező bankoknak az ügyfelek havonta törlesztenek, a bankok kamatkitettsége pedig legalább három hónapos. Addig nincs baj, ameddig a devizahitel-felvevők fizetni tudnak, de a nehezedő gazdasági helyzetben megnőhet a veszélye, hogy tömegesen nem tudják majd törleszteni devizahiteleiket.
Cselényi György fontosnak tart egy drasztikus kamatemelést is, hogy a származékos kamatügyletek és az állampapír-piaci hozamok közötti nagy különbség eltűnjön és ezzel nehezebbé váljon a forint elleni esetleges támadás.
Az MNB október 10-én jelentette be, hogy közvetítőként tenderen biztosít likviditási eszközöket, de az árat a jegybank határozta meg. A keddi 35 millió eurós tenderen is még az MNB árazott, de változtatott ezen, és most már a piacra bízza az ár meghatározását.
Duronelly Péter, a Budapest Alapkezelő befektetési igazgatója röviden csak annyit mondott: „váratlan és meglepő módon reagálnak a piacok”, így nem látható az EKB támogatásának hatása sem.
Barcza György, a K and H Bank vezető elemzője szerint rövid távon pozitív hatása lehet a mostani megállapodásnak. A továbbiakban azonban számos más lépésre is szükség lenne, ami közül a legfontosabb a makropálya megváltoztatása azért, hogy az ország devizahitel igénye csökkenjen.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Összeomlott a békéscsabai vonal.
Biztosítékot akar, hogy Oroszország nem avatkozik be a választásokba.
Ez alig egy héten belül már a negyedik eset.
Egy szerencsésé az 1,4 milliárd forintos főnyeremény.