Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A bolgár gazdaság 3,6 százalékos ütemben fejlődött a múlt év negyedik negyedében, ami közel fele a korábbi gyors növekedési ütemnek - közölte a bolgár statisztikai hivatal előzetes adatában.
Eszerint az Európai Unió új tagállamát is elérte a globális válság, aminek következtében a szakemberek szerint 0-2 százalék között lehet majd az idei évi növekedés, szemben az elmúlt 4-5 évben mért évi 6 százalék feletti tempóval.
A múlt év harmadik negyedében a növekedés 6,8 százalékos volt az előző évi azonos időszakéhoz képest. 2008 egészében ugyanakkor még gyors volt a növekedési ütem: előzetes adatok szerint 6,0 százalékkal haladta meg a 2007 évi növekedési ütemet.Tavaly a negyedik negyedévben a bolgár kivitel 6,8, az import pedig 3,7 százalékkal csökkent a múlt év harmadik negyedéhez képest.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?