Az euró árfolyama tíz órakor történelmi csúcsra, 312 forint fölé emelkedett. Már korábban gyanús volt – emelte ki Ötvös Mihály, a Commerzbank devizakereskedője –, hogy a forint nem reagált a zloty és a cseh korona reggeli erősödésére.
A cseh és a lengyel pénzügyi felügyelet – a bolgár, a szlovák és a román szervezetekkel együtt – közös nyilatkozatot adtak ki, amelyben arra hívták fel a figyelmet: Kelet-Közép-Európát nem kell egységesen kezelni. (A PSZÁF-nak utóbb sikerült „beverekednie” magát a közös kosárba: a nyilatkozat szerda déli, új változatában már Magyarország is szerepel.)
Ez három napon belül már a második „elhatárolódás” volt Magyarországtól: a hét végi EU-csúcson a lengyel és a cseh miniszterelnök is ezt tette magyar kollégájuk „régiómegmentő” javaslatai kapcsán.
Ecoline.hu