Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Erősödött a BUX pénteken délelőtt, miután az amerikai tőzsdék szárnyalása begyújtotta a rakétákat az öreg kontinensen is.
Az Egyesült Államok részvénypiacain folytatódott a hét elején megindult rally, a főbb részvényindexek további jelentős emelkedést mutattak kiugróan magas forgalom mellett. A Dow 3, a Nasdaq 4 százalékkal javult, amit Nyugat-Európában a mutatók 1-2 százalékos hegymenete követett. A BUX sem maradt ki a sorból, és bár az utóbbi napokban kimaradtunk a rallyból, a péntek reggel a BÉT-en is régen látott optimizmusról szólt. Az index 3,6 százalékkal 9804 pontra ment föl.
A vezető részvények közül ismét az OTP mutatta a legnagyobb elmozdulást, a bankpapír kurzusa 5,9 százalékkal 1589 forintra emelkedett. A Mol 3,8 százalékkal 8520 forintra, a Richter 2,7 százalékkal 23 515 forintra, a Magyar Telekom pedig 3,9 százalékkal 512 forintra erősödött.
A kereskedés elejének nyertese az Orco volt, a papír 15 százalékkal 1190 forintra drágult, miközben a vesztes Forrás Törzsrészvény 4,2 százalékkal 799 forintra gyengült.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?