Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Gazdasági növekedésre számít Japánban a most folyó, júniussal záruló negyedévben a kormányzat. Tervezéssel foglalkozó szervezete szerint a múlt év azonos negyedévéhez képest 1,6 százalékkal nő majd a gazdaság kibocsátása, és a következő negyedévben éves összevetésben már 2,2 százalékos lehet a bruttó hazai termék (GDP) bővülése.
A szervezet mintegy három tucatnyi vezető helyi közgazdász véleménye alapján adta ki növekedési előrejelzését. A javulást elsősorban a gépkocsigyártók, elektronikai alkatrészgyártók és más ipari vállalkozások fellendülő exportrendeléseire alapozzák a közgazdászok.
Az elmúlt öt negyedévben csökkent a japán GDP. A legutóbbi, január-márciusi negyedben éves szinten 15,2 százalékkal, ami a második világháború utáni korszak legnagyobb mértékű visszaesése.
A 2009-es pénzügyi évre a szervezet 3,9 százalékos zsugorodást jelez, de a 2010-es pénzügyi évben már - három évi süllyedés után - 1,1 százalékos GDP-növekedésre számít.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
A GKI szerint jelenleg három kulcskérdés merül fel az egykor oly népszerű adózási forma visszavezetésénél.
Az ukrán elnök szerint csak közvetlen államfői tárgyalások útján zárható le a háború.