Zsolnay Zrt.: Máltaiak Matyi ellen

Két érdeklődő szállt versenybe a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. 49 százalékos tulajdonrészéért, amit a jelenlegi közvetett tulajdonos pécsi önkormányzat akar értékesíteni - írja a HVG.

  • HVG HVG
Zsolnay Zrt.: Máltaiak Matyi ellen

A pályázatra az Alexandra könyvkiadót működtető, Matyi Dezső üzletember érdekeltségében lévő Pécsi Direkt Kft., illetve a máltai Limatec Holding tulajdonában álló, január végén bejegyzett Teclima Magyarország Kft. adott be ajánlatot.

A HVG-nek pécsi önkormányzati források azt mondták, a Teclima voltaképpen Széles Gábor üzletember érdekeltsége, de Széles ezt cáfolta. A pécsi önkormányzati cégeket tömörítő Pécs Holding Zrt. várhatóan két hét múlva esedékes közgyűlésén dönt, ki veheti meg a Zsolnay-pakettet. A Zsolnay lejárt kötelezettségei amúgy 2008 végén 432 millió forintra rúgtak, azután, hogy Pécs az állami tulajdonú zrt átvételekor 770 millió forintos adósságot fizetett ki, majd 846 millióért megvásárolta az ingatlanokat, és félmilliárdot biztosított a gyár költözésére, továbbá decemberben döntött 500 millió forintos tőkeemelésről, amelynek feltétele a helyi adótartozás kiegyenlítése volt.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.