Alacsony a kereslet a "bedőlt" lakások iránt

Nem nagyon kapkodnak a vevők a bedőlő hitelekből származó ingatlanok után, a hirdetések a piaci ár feléért-kétharmadáért kínálják ezeket a lakásokat - írta szerdai számában a Magyar Nemzet.

  • hvg.hu hvg.hu
Alacsony a kereslet a

Szakértőkre hivatkozva a lap úgy tudja, hogy ezzel szemben legfeljebb 10 százalékot tudnak megtakarítani a vásárlók egy ilyen vételen. 

Az áralkuval foglalkozó Alku-Novum Kft. ügyvezetője a Magyar Nemzetnek adott nyilatkozata szerint egyebek mellett az veszi el a vevők kedvét, hogy nem láthatják az ingatlant, csupán az értékbecslésnél készült dokumentumok alapján kell dönteniük. Személyesen azért nem nézhetik meg az ingatlant a vevőjelöltek, mert az adósok gyakran még benne laknak.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.