Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Az euróövezet tagországaiban szeptemberben már ötödik hónapja nőtt az ipari termelés havi szinten. Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint a termelés 0,3 százalékkal emelkedett augusztushoz képest, de 12,9 százalékkal kisebb volt, mint tavaly szeptemberben.
Elsősorban a beruházási javak, a félkész termékek és a nem tartós fogyasztási cikkek előállítása bővült. A tartós fogyasztási cikkek és az energia termelése viszont csökkent - elsősorban az autócsere programok befejeződésével –, havi szinten 6,0, illetve 2,1 százalékkal.
A havi emelkedés azt jelzi, hogy az euróövezet GDP-jének 17 százalékát kitevő ipari termelés kilendítheti a mélypontról az eurövezet országainak gazdaságát: a GDP legalább 0,5 százalékkal növekedhet a harmadik negyedévben az előző három hónaphoz viszonyítva az Európai Bizottság várakozásai szerint, s ezzel vége szakadhat az öt negyedév óta tartó zsugorodásnak.
Az övezet nagy országai közül Németországban 3 százalékkal nőtt a termelés, míg csökkent Franciaországban, Spanyolországban és Olaszországban az előző hónap növekedése után. Az Eurostat a héten pénteken teszi közzé első becslését a harmadik negyedévi GDP-ről.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?