MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Alacsony forgalom mellett kis mértékben emelkedhet a BUX hétfőn az optimista nemzetközi piaci hangulat miatt az MTI által megkérdezett szakértő szerint.
Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője elmondta: az ünnepek alatt nyitva tartó nemzetközi piacokon töretlen volt az emelkedés, és így várhatóan Európa is pozitív tartományban kezdi meg a kereskedést. Úgy vélte azonban, hogy az optimizmus nem gyűrűzik át erőteljesen a fejlődő piacokra, ezért alacsony forgalom mellett csak minimálisan emelkedhet a BUX hétfőn. Hozzátette: a nap folyamán nem várható a kereskedést jelentősen befolyásoló makroadat.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 20,89 pontos, 0,10 százalékos csökkenéssel, 20714,29 ponton zárt a legutóbbi kereskedési napon, szerdán. A részvénypiac forgalma 5,4 milliárd forint volt szerdán, a vezető részvények vegyesen változtak az előző napi záráshoz képest. A Mol árfolyama 50 forinttal, 0,30 százalékkal 16450 forintra erősödött, 1,6 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 19 forinttal, 0,35 százalékkal 5380 forintra csökkent, forgalmuk 2,2 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 14 forinttal, 1,94 százalékkal 708 forintra esett, forgalma 652,0 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 400 forinttal, 0,96 százalékkal 42000 forintra nőtt, a részvények forgalma 399,6 millió forintot ért el. Az Egis 110,9 millió forintos forgalom mellett 100 forinttal, 0,55 százalékkal 18200 forintra emelkedett. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1955,52 ponton zárt szerdán, ez 1,21 pontos, 0,06 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Radványi Viktória a francia nagykövetség egyik ünnepségén találkozott össze a miniszterrel.