Semmi sem lett a Vasas olasz szerződéséből, elköszöntek a befektetőtől

Nem értékesítette a felnőtt labdarúgócsapatot működtető gazdasági társaság 99 százalékos tulajdonrészét és elállt a szerződés aláírásától a Vasas SC. Az olasz befektetőjelölt több időt kért, de nem kapott.

  • MTI MTI
Semmi sem lett a Vasas olasz szerződéséből, elköszöntek a befektetőtől

A Vasas SC honlapján megjelent közlemény szerint a befektetőjelölt képviselője, Adriano Coppa további időt és halasztást kért a Vasas vezetésétől, az elnökség azonban úgy döntött, hogy eláll a megállapodástól, mert a partner nem teljesítette szerződéses kötelezettségét.

A közlemény szerint, ha a vevőjelölt változatlan feltételek mellett a jövőben kész aláírni egy új szerződést, és az egyesület elnöksége azt elfogadja, akkor létrejöhet az üzlet az Adriano Coppa által képviselt céggel.

Az angyalföldi egyesület 2009. november 26-án kötött előszerződést az olasz befektetőjelölttel, majd idén január 15-én a felek közös megegyezéssel 2010. február 15-ig hosszabbították meg a végleges aláírás dátumának határidejét.

A közlemény szerint Giovanni Dellacasa vezetőedző és Mauro Bressan sportigazgató tovább folytatják a munkát a futballcsapatnál annak ellenére, hogy a befektetőjelölt kérésére érkeztek a Vasashoz.

„Biztosan sokan várták, hogy ma bejelentjük az eladás végleges lezárását, ezért lehetséges, hogy a mai hírt ismételten csalódásként élik meg” – fogalmazott Markovits László ügyvezető elnök. „Mi sem örülünk ennek, és nem is vagyunk egy véleményen a vevőjelölttel, álláspontunk szerint a végleges szerződésben minden, esetlegesen nyitott kérdést megnyugtatóan lehetne rendezni.”

Markovits hozzátette, hogy a befektetőjelölt által felkért szakmai stáb jó munkát végzett, a csapat Törökországban edzőtáborozhatott, az új igazolásokkal erősödött az alakulat, így jó esély van rá, hogy a gárda eredményesen szerepel majd a tavaszi idényben.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

És akkor hiába értékelte nagyra Orbán Matolcsyt, Varga csak megnézte, legalább az aranytartalék megvan-e még

És akkor hiába értékelte nagyra Orbán Matolcsyt, Varga csak megnézte, legalább az aranytartalék megvan-e még

Az elnökváltás után lassan felgombolyodik a jegybank Matolcsy-korszaka – sok a botránygyanús ügy, de legalább az aranytartalék és a miniszterelnöki bizodalom megvan még. Adnan Polat lánya Magyarországon is szerepet vállalt, Mészáros Lőrinc felesége földeket vett, a pixisből kiesett volt veje pedig jogvédelmet nyert. Az infláció gyorsult, a nyugdíjasok utalványt kapnak, amit – bár a készpénzhasználat alkotmányos jog lett – csak korlátozottan költhetnek majd. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.