Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei második negyedévben 1,0 százalékkal, a naptárhatás kiszűrésével 0,8 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, 2010 első negyedévével összevetve pedig stagnált - közölte a Központi Statisztikai Hivatal(KSH) szerdán.
Az adatok megegyeznek az augusztus közepén kiadott gyorsbecslésben közöltekkel, amelynek összeállításában az Ecostat is részt vett.
A növekedést alapvetően az exportorientált feldolgozóipar húzta, amely az előző negyedév 4,2 százalékos bővülése után 12,2 százalékkal emelkedett az egy évvel korábbi jelentős visszaesés bázisán. A felhasználási oldalon az export növekedése 13,7 százalékról 16,1 százalékra gyorsult az év első két negyedében, igaz az import is hasonlóan, 11,6-ról 15,4 százalékkal nőtt.
A szolgáltatások még mindig elmaradtak az egy évvel korábbitól, bár a szállítás, raktározás, posta és távközlés terén az első negyedévi 2,0 százalékról 3,5 százalékra gyorsult a növekedés üteme.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
A szerbiai hatalom és a több városban előrehozott választást követelő diákmozgalom is radikalizálódik: a hét végén a rendőrség szokatlan brutalitással zavarta szét a tüntetőket. Az EP szerbiai jelentéstevője szerint Alekszandar Vucsics azért nem hozza előre a jövőre esedékes választásokat, mert érzi, hogy megrendült a hatalma.
Teljesen rendben van, ha Orbán Viktor nem kér a Pride-ból, de ne erőltesse rá mindenkire az ódzkodását, csinálja a négy fal között. Vélemény.
„És ki hozta azt a törvényt?” – kérdezte a Tisza Párt elnöke.
A megszólaló drag queenek szerint is volt polgárpukkasztás a műsorukban.
Milyen autó képes erre egyáltalán?