Felfelé módosították a harmadik negyedéves észt növekedést: szezonálisan, munkanapokkal kiigazítva 0,7 százalékkal nőtt a GDP az előző negyedévhez képest. A jó ütemű növekedés elsősorban az élénk exporttevékenység által ösztönzött feldolgozóipari felfutásnak volt köszönhető. A második negyedévben az észt GDP éves szintű növekedése 3,1 százalék volt, míg az elsőben még 2 százalékkal csökkent a gazdaság. Az észt gazdaság tavaly 13,9 százalékkal gyengült. Észtország január 1-től az euróövezet 17. tagállama lesz.
A becsültnél jobban nőtt az észt GDP
A gyorsbecslésben közölt erőteljes ütemnél is jobban nőtt az észt GDP a harmadik negyedévben: az újabban kiadott adatok szerint 5 százalék volt a bruttó hazai termék éves szintű bővülése a korábban közölt 4,7 százalék helyett.
Jorge Jesus lett a portugálok szövetségi kapitánya
Egy igazi edzőlegenda lett a válogatott vezetője.
Haaland az angolok elleni meccsről: Vicces lesz
Igyekezett a továbbjutási esély minden terhét áttolni.
Gerendai Károly: Nem vagyok rajongó típus, de Magyar Péter elképesztő munkával felszántotta az országot – most viszont nem értem, miért folytatódik a kampányüzemmód
Merino most a belgákat küldte haza a vb-ről, Spanyolország az elődöntős
Szinte korlátlan hatalom összpontosul az új szuperhatóság kezében, hogy visszaszerezze 20 év elsíbolt 30 ezer milliárdját
Óriási segítségnek tartja a kormányzat a civilek klímatörvény-tervezetét
Lefagyva figyelik a szakértők, mikor fog megint mellényúlni a súlyos káderhiányban szenvedő Magyar-kormány
Singer Magdolna gyásztanácsadó: El kell fogadni, hogy nincs olyan, hogy megvigasztalni
Tízezer ember tiltását oldották fel a kormány hivatalos Facebook-oldalán
Hosszú volt az Orbán-kormány által letiltott felhasználók listája.