Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk, hogyan!
A legutóbbi Közbeszerzési Értesítőben megjelent felhívás szerint a Diákhitel Központ Zrt. nyílt közbeszerzési eljárással kíván felvenni egy 4,7 milliárd forintos és egy 2,8 milliárd forintos készenléti hitelt, állami készfizető kezességvállalással.
Mindkét hitel célja a diákhitelezési rendszer finanszírozási biztonságának javítása. A többi feltétel is azonos, így a futamidő 2011. március 1-jétől 2012. február 29-ig tart, és újra feltöltődő (revolving) jellegű, készenléti (stand-by) hitelkeretről van szó. A visszafizetésre az állam készfizető kezességet vállal.
Ajánlatot az a hitelintézet tehet, amely rendelkezik az előző három lezárt üzleti évből legalább egy darab, legalább 2 milliárd forint keretösszegű hitelszerződési referenciával. Az ajánlattételi határidő február 10. Az eredményhirdetés időpontja február 18., míg a szerződéskötés tervezett időpontja március 1.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk, hogyan!
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Meghosszabbították a BAY Voucher programot – október közepéig lehet pályázni.
A kocsik hasítanak, de a sztárok csak gügyögnek Brad Pitt új filmjében.
A párt fővárosi frakciója hajlandó részt venni a hétfői közgyűlésen, de kérnek is cserébe.
Nem tudni, mit hoz a jövő, de Litkai Gergely a BKK-leállás után kidolgozta a Fővárosi Csődelodázási Csomagot.