Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Az idei GDP-re 2,0-2,5 sávot adott a gazdaságkutató, ezen belül a legvalószínűbb a 2,3 százalék.
Idén 2,3 százalékkal nő a bruttó hazai termék (GDP), 4,0 százalékos infláció mellett - mondta Petschnig Mária Zita a Pénzügykutató Zrt. pénteki budapesti tájékoztatóján.
Az idei GDP-re 2,0-2,5 sávot adott a gazdaságkutató, ezen belül a legvalószínűbb a 2,3 százalék, tette hozzá a gazdaságkutató főmunkatársa. A háztartások fogyasztása 1,5 százalékkal nő, a reálkeresetek 0,3 százalékkal csökkennek, a beruházások 2,5 százalékkal bővülne az idén. A foglalkoztatás egy százalékkal bővülhet, ez 30 ezer új munkahelyet jelent.
Az új konjunktúra jelentésben az intézet erre az évre 2,9 százalékos GDP arányos eredményszemléletű (ESA'95) államháztartási hiánnyal számol. Az év végére 5,75 százalékra csökken a jelenleg 6,0 százalékos alapkamat. Az euró árfolyama decemberben 276 forint lehet.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?