Gerőcs Tamás, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője elmondta, hogy szerdán erőteljesebb esésbe fordultak a meghatározó részvénypiacok, a gyengülés folytatódott Ázsiában is. A negatív hangulatot elsősorban az eurózónát érintő válságok, valamint a vártnál rosszabb amerikai makrogazdasági adatok okozták - tette hozzá. Ennek hatására Budapesten is várhatóan csökkennek az árfolyamok - mondta.
Gabler Gergely, az Erste Befektetési Zrt. elemzője úgy fogalmazott: csütörtökön "megy tovább a lejtmenet". Mint mondta, Görögországban politikai válság is kezd kibontakozni, így nehezebbé válhat a mentőcsomag következő részletének lehívásához szükséges feltételek teljesítése. Az amerikai makrogazdasági adatokról Gabler Gergely elmondta, hogy a várnál rosszabb adatok kerültek napvilágra az inflációról és a feldolgozóipari aktivitásról is.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 322,74 pontos, 1,39 százalékos csökkenéssel, 22.823,59 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 13,8 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével estek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 740 forinttal, 3,20 százalékkal 22.350 forintra csökkent, 6,2 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 84 forinttal, 1,42 százalékkal 5.846 forintra esett, forgalmuk 5,1 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 12 forinttal, 2,09 százalékkal 562 forintra gyengült, forgalma 965,2 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 700 forinttal, 1,98 százalékkal 36.000 forintra erősödött, a részvények forgalma 1,3 milliárd forintot ért el.