Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A rögzített árfolyamos előtörlesztés után a legrosszabb helyzetben lévő adósok és az árfolyamgáttal átmenetileg könnyebb helyzetbe került adósok maradnak a bankoknál - hangzott el az InfoRádió Aréna című műsorában, ahol Madár István, a Portfolio.hu vezető elemzője és Orbán Gábor, az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. kötvényüzletág-vezetője nyilatkozott.
Miután a bankok leírták a veszteségeket, nagyon hasonló minőségű banki portfólió jön létre, így kockázatcsökkenésről sem lehet beszélni - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. kötvényüzletág-vezetője. Nemzetgazdasági szinten sem csökkennek jelentősen a kockázatok, ha a devizatartalékot is részben felhasználják annak érdekében, hogy az árfolyam ne gyengüljön - tette hozzá Orbán Gábor.
A banki portfólióban maradó, nehéz helyzetben lévő adósok számára egy forintgyengülés még inkább végzetes lehet, mint a jelenlegi portfólió szempontjából - hangsúlyozta Madár István, aki szerint nemcsak a devizahitelesek, hanem a forintban eladósodottak számára is gondot okoz a hitelek törlesztése.
A Portfolio.hu vezető elemzője kiemelte: azzal, hogy a jó adósok kikerülnek a körből, míg a nehezen törlesztők benn maradnak, ráadásul betétek és megtakarítások is eltűnnek, nem biztos, hogy tudja szolgálni ez a lépés azt a fajta hosszú távú stabilitást, ami az eredeti cél volt.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Újabb pozíció a kabinetfőnök-helyettesi poszt mellé.