Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
Pénteken délelőtt leadni kényszerült a forint csütörtökön szerzett nyereségét, de délután már javított árfolyamán, svájci frankban és euróban elérte az előző délutáni szintet.
A forintot a délutáni órákban a zloty és a cseh korona erősödéséhez képest visszavetette a 2012-es költségvetési terv közzétételét követő piaci reakció. Miközben a zloty és a cseh korona erősödött előző napi árfolyamához képest, a forint javulása megtorpant. A lengyel zloty péntek délután 4,33-as euró jegyzésekről 4,30-ra, a cseh korona 24,51-es euró jegyzésekről 24,44-re erősödött.
Az eurót péntek délután hat órakor 284,80 forinton jegyezték a bankközi devizakereskedelemben a délután négy órai 285,77 forint és a csütörtök délutáni 284,60 forint után. A svájci frank jegyzése 236,10 forint a délután négy órai 236,56 forinttal és az előző délutáni 236,06 forinttal szemben. A dollár árfolyama 206,80 forinton áll az előző délutáni 204,79 forint után, a japán jent pedig 2,6888 forinton jegyzik a csütörtöki 2,6687 forint után.
A forint árfolyama a nap túlnyomó részében az euró árfolyamának alakulását követte. Csütörtökön a forint 283-as euró, 234,68-as svájci frank és 203-as dollár jegyzéseken érte el napi legerősebb pontját. A péntek délelőtti gyengülés során azonban euróban 287,83-as, svájci frankban 238,78-as, dollárban 209,25-ös, jenben 2,7369-es forint jegyzésekre is volt példa.
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Két héten belüli döntést ígért, de két nap után lecsapott három iráni nukleáris létesítményre Donald Trump azzal a bombával, amellyel csak az USA rendelkezik.
Jövő héten fogadhatják el Budapest módosított költségvetését.
Az oldal a MÁV térképes adatbázisának adatait jeleníti meg.
Értetlenül állnak „a várható intézkedések súlya előtt”.
Súlyos betegség a Romániában azonosított juhhimlő, amely gazdasági károkat is okozhat.