Kevesebb megrendelést kapott a német ipar

Németországban 4,3 százalékkal csökkentek az ipari megrendelések szeptemberben az egy hónappal korábbihoz képest, elsősorban amiatt, hogy kevesebb megrendelés érkezett az euróövezeti országokból - derül ki a gazdasági minisztérium pénteken közzétett adataiból. Elemzők mindössze 0,1 százalékos visszaesést vártak.

  • MTI MTI
Kevesebb megrendelést kapott a német ipar

Ennél nagyobb csökkenés - 6,6 százalék - utoljára a globális pénzügyi válság csúcsán, 2009 januárban volt. Ez már a harmadik egymást követő hónap, hogy kevesebb megrendelést kap a német ipar, augusztusban 1,4 százalék volt a csökkenés.

A zsugorodás egyértelműen az euróövezeti országok számlájára írható, mivel onnan 12,1 százalékkal kevesebb megrendelés érkezett, a többi ország csupán 0,3 százalékkal vásárolt kevesebb német árut, a belföldi kereslet pedig 3 százalékkal esett vissza.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.