Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Vegyesen alakultak a vezető ázsiai tőzsdemutatók kedden, az ázsiai befektetőket is elsősorban az európai adósságválság aggasztja.
Tokióban a Nikkei tőzsdemutató 1,3 százalékos csökkenéssel 8655,51 ponton zárt. Szöulban a vezető tőzsdemutató, a Kospi 0,83 százalékos gyengüléssel végzett. A hongkongi Hang Seng index 0,7 százalékkal, a sanghaji összetett mutató 0,5 százalékkal emelkedett, az indiai Sensex 0,5 százalékkal csökkent az előző napi záráshoz képest.
Az amerikai határidős mutatók 0,32-0,42 százalék közötti emelkedést jeleztek közép-európai idő szerint reggel nyolc órakor, hétfőn az indexek csökkenéssel zártak. Kedd reggelre az olaj ára kissé csökkent: a nyugati féltekén irányadó WTI ára 95 dollár körül alakult hordónként, az északi-tengeri Brent 114 dollárba került.
Az euró továbbra is nyomás alatt volt Ázsiában az olasz problémák miatt: egy euró 107,25 jent ért, 0,25 százalékkal kevesebbet, mint hétfőn későn. Közép-európai idő szerint reggel nyolc óta körül egy euróért 1,3746 dollárt adtak, 0,22 százalékkal kevesebbet, mint hétfőn későn. Egy euró 1,2424 svájci frankot ért, 0,15 százalékkal többet, mint hétfőn este.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?