Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A jövő héten - várhatóan kedden - indul a Budapesti Értéktőzsde új piaca, a BÉTa, ahol európai uniós szabályozott piacokon már bevezetett külföldi értékpapírok válnak elérhetővé a befektetők számára.
A BÉT pénteken a honlapján közzétette azoknak a részvényeknek a nevét, amelyeket november 15-ével regisztrál a BÉTa piacra. Ezek a következők: BASF, BMW, Banco Santander, Commerzbank AG, Deutsche Bank AG, E.On AG, Nokia, Siemens, Thyssenkrupp, Total.
A BÉT igazgatósága csütörtökön választotta meg tőzsdeelnöknek Michael Buhlt, a bécsi tőzsde vezérigazgatóját. A magyar tőzsdének még soha nem volt osztrák elnöke azóta, hogy 2004-ben az osztrák konzorcium felvásárolta a társaság részvényeinek többségét.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?