"Pokoli esztendő vár ránk, melynek legnagyobb kérdése, hogy öntudatlanul sodródunk-e tovább a megsemmisülés irányába, vagy pedig megpróbálunk sorsunk urává válni" - írja Facebook-bejegyzésében az államtitkári fegyelem és kötelességek alól felszabadult Bencsik János.
Bencsik, aki lemondásával, majd annak későbbi indoklásával nyilvánvalóvá tette, hogy a kormány által követett energetikai politikával a továbbiakban nem ért egyet, újévi köszöntőjében többek között arról írt, hogy "2012 a katarzis esztendeje lehet, mely akár vissza is terelhet bennünket vállalt sorsunk beteljesítésének útjára. Pokoljárásunknak sorscsapások sorozata vethet véget, mely természeti katasztrófák, sztrájkok, tömegmegmozdulások, fegyveres konfliktusok formájában fog az emberiség számára 'segítséget nyújtani' az ébredéshez."
