Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A forint csütörtök reggel is a szerdán elért, legújabb mélységi rekordja közelében volt az euróhoz képest.
A Nemzetgazdasági Minisztérium szerdai közleménye szerint az IMF-tárgyalásokról szóló találgatások játsszák a meghatározó szerepet a forintárfolyam alakulásában. Az euró középárfolyamon 320,58 forint volt csütörtök reggel a bankközi devizapiacon a szerda esti 320,56 forint és a szerda reggeli 316,03 forint után. Szerdán új rekordot ért el 321,61 forintnál.
A svájci frank 263,21 forintra erősödött a szerda esti 263,08 forintról. Szerda reggel 259,76 forinton jegyezték. A japán jen 3,2334 forintot ért a szerda esti 3,2276 forint és a szerda reggeli 3,1547 forint után.
A dollár 248,10 forintba került a szerda 247,93 esti forint és a szerda reggeli 242,07 forint helyett. Az euró, 1,2920 dolláron, 0,18 százalékkal gyengébb volt a szerda estinél, a svájci frankkal szemben 0,05 százalékkal romlott, 1,2180 frankra.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Donald Trump hangsúlyozta, hogy az iráni atomlétesítmények bombázása nem jelenti azt, hogy az USA háborúban állna. Évtizedek óta érvelnek hasonlóan amerikai elnökök, s alkotmányjogi értelemben az USA 1942 óta nem üzent hadat senkinek.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
A kormányfő Diogo Jotáról, Lázár Jánosról és a Tisza Pártról is beszélt egy videós interjúban, meg arról, hogy a felesége szólt neki: ne engedjen be egy migránst sem.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.
A kerti növényeinket károsító baktériumok és gombák esetében is igaz a mondás, sárkány ellen sárkányfű kell és nem permetszer.