Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 190,72 pontos csökkenéssel, 19 095,43 ponton nyitott hétfőn. A pénteki záró értékéhez képest 0,99 százalékkal gyengült.
A tőzsdei nyitást megelőzően elemzők arra számítottak, hogy enyhe csökkenéssel indulhat a kereskedés hétfőn. Kuti Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint gyengébb kezdést követően délutánra talpra állhat a piac, és akár pluszba is átfordulhat a BUX. Kicsit "beborult a kép a múlt heti ralli után", a görögországi fejlemények ismét elbizonytalanították a befektetőket, emiatt mínuszos nyitás várható a BÉT-en és az európai tőzsdéken is - mondta az elemző. Hozzátette, hogy a nap várható eseményei - uniós csúcstalálkozó, makrogazdasági adatok, vállalati eredmények - is az óvatosabb kezdés mellett szólnak.
Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője szerint is enyhén negatív hangulatban indul a hétfői kereskedés. "Bár észrevehető gyengülés még a forintnál sincs, úgyhogy a lehetőség adott, de hát minden nap várjuk a korrekciót, ami csak nem akar megérkezni, talán majd ha már nem várjuk ennyire” - fűzte hozzá.
A BUX 144,87 pontos, 0,76 százalékos emelkedéssel, 19 286,15 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 16,1 milliárd forint volt, a vezető részvények a Telekom kivételével erősödéssel zártak. A Mol 565 forinttal, 2,97 százalékkal 19 565 forintra erősödött, 2,2 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 6 forinttal, 0,15 százalékkal 4125 forintra nőtt, forgalmuk 12,5 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 8 forinttal, 1,46 százalékkal 541 forintra esett, forgalma 553,5 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 50 forinttal, 0,14 százalékkal 36 600 forintra emelkedett, a részvények forgalma 421,4 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis viszont gyengült, 95 forinttal, 0,57 százalékkal 16 605 forintra csökkent az árfolyama 60,8 millió forintos forgalom mellett.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Ketogén, 90 napos, mikrobiom- és kortizolcsökkentő: a divatdiéták akár be is válhatnak, de legalább egy baj biztosan van velük. Hogyan válasszuk ki a nekünk megfelelő módszert? Mennyi időt adjunk magunknak, ha a testsúlyunk 5-10 százalékát akarjuk leadni? Miért tartják még mindig a mediterrán típusú étrendeket a legjobbnak? Szűcs Zsuzsanna, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke válaszolt.
Közel 36 millió eurót, azaz mintegy 14 milliárd forintot kér a felszámoló a Dunaferr padlót fogott hengerművének életképes részeiért.
Az viszont még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A magyar miniszterelnök hatalma veszélyben van, de nem úgy, ahogyan azt várnánk.