Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 72,38 pontos nyitás után tovább emelkedett szerdán délelőtt. A BUX 11 óra 30-kor 19 342,36 ponton állt, ami a keddi záró értékéhez képest 124,49 pontos, 0,65 százalékos emelkedés, a szerdai nyitásnál 52,11 ponttal magasabb.
A részvénypiac forgalma délelőtt 2,8 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 95 forinttal, 0,51 százalékkal 18 895 forintra erősödött.
Az OTP részvények ára 50 forinttal, 1,27 százalékkal 4000 forintra nőtt.
A Magyar Telekom árfolyama 6 forinttal, 1,03 százalékkal 586 forintra emelkedett.
A Richter-papírok árfolyama 105 forinttal, 0,27 százalékkal 39 000 forintra csökkent.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
A HVG értesülései szerint hétfőre tervezték Magyar Péter miniszterelnök és Volodimir Zelenszkij ukrán államfő budapesti találkozóját.